Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Blog

Nietypowe wykorzystanie klocków – czyli nie tylko do układania
Dziecięca kreatywność nie zna granic. Bardzo często całkiem zwyczajne dla nas przedmioty zyskują zupełnie nowe życie w dziecięcych rączkach. Ta zdolność młodego umysłu do wychodzenia poza znane nam schematy może zostać wykorzystana w odpowiedni sposób i zaprocentować w przyszłości. Wystarczy nią jedynie pokierować. Tę umiejętność można jednak wykorzystać już teraz. Jak? Nadając już obecnym zabawkom nowe zastosowanie. Oto kilka pomysłów, jak inaczej wykorzystać klocki do zabawy.
Czytaj więcej
Jak poradzić sobie z małą beksą
U małego dziecka emocje dopiero się kształtują. Czasami jego reakcje mogą być dla nas nie do końca zrozumiałe. Szczególnie, gdy nasze dziecko okaże się małym nerwuskiem lub beksą. Co należy wtedy zrobić, jak pomóc maluchowi i jak samemu się zachowywać, by nie pogłębić problemu? Kluczem jest cierpliwość i zrozumienie. Co zatem zrobić z małą beksą?
Czytaj więcej
Zamiast smartfona kolekcja klocków?
Rozwój technologii zrewolucjonizował nasze życie. O ile pokolenie dzieci z lat 80. i 90. pamięta doskonale przede wszystkim zabawę na świeżym powietrzu, tak z czasem elektronika zaczęła pochłaniać coraz więcej naszego czasu. Oczywiście sama telewizja drastycznie skupiała uwagę dzieci i dorosłych od kilku pokoleń, później pojawiły się konsole telewizyjne i przenośne. Prawdziwą rewolucją jednak stały się telefony komórkowe. Noszone zawsze przy sobie już nie tylko przez dorosłych, ale także i małe dzieci. Czy podarowanie małemu dziecku smartfona to dobry pomysł?
Czytaj więcej
Formy zabawy dla chłopca i dziewczynki
Zabawa to nieodłączny element szczęśliwego dzieciństwa. Maluchy każdą okazję wykorzystają do beztroskiej rozrywki. To wspaniały, ale także bardzo potrzebny czas w procesie rozwoju małego człowieka. Dzieci na ogół potrafią zorganizować sobie zabawę same, bywa jednak tak, że potrzebują w tym naszej pomocy. Jako mądrzy rodzice powinniśmy wykorzystać tę okazję do wyboru odpowiedniej formy rozrywki. Jednak jakimi kryteriami powinniśmy się przy tym kierować? Czy formy zabawy i zabawki dla chłopca i dziewczynki powinny się czymś różnić?
Czytaj więcej
W jaki sposób nauczyć dziecko logicznego myślenia?
Pierwsze lata życia dziecka to czas intensywnego rozwoju, podczas którego dziecko z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej niezależne i samodzielne. Rozwój dziecka następuje zarówno w sferze fizycznej poprzez wzrost i kształtowanie się zdolności motorycznych, jak również w sferze intelektualnej. Małe dziecko jest ciekawe otaczającego go świata, chętnie przyswaja nową wiedzę i nabywa istotne umiejętności. Z czasem próbuje ono zrozumieć działanie różnych przedmiotów i zjawisk, a także jest w stanie przewidywać następstwa różnych sytuacji. Poprzez nabywanie umiejętności logicznego myślenia, dziecko stopniowo uczy się planowania, podejmowania prostych decyzji, jak również jest w stanie określić cele, które pragnie zrealizować.
Czytaj więcej
pixel