Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Klocki dla chłopców

(69)
Zabawa klockami może być interesującą przygodą dla każdego chłopca. Tworzenie budowli od podstaw może dać dziecku bardzo wiele radości. Dodatkowo zabawa odpowiednio dobranym dla chłopca zestawem klocków może być dla niego okazją do nowych odkryć i rozwoju umiejętności. W ofercie naszego sklepu posiadamy bardzo szeroki wybór klocków dla chłopców w wieku od 3 do 6 lat. Dobrze dobrane klocki dla chłopców mogą wspierać prawidłowy rozwój malucha w różnych sferach. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie mu się odnaleźć w szkole, przedszkolu, a później w dorosłym życiu. 

Budowanie z klocków dla chłopców to doskonała zabawa

Świat klocków dla chłopców to doskonała okazja do nabycia wielu nowych umiejętności. Mamy w naszej ofercie wiele klocków edukacyjnych, ale te konstrukcyjne mają w sobie również ogromny potencjał. Chłopcy mogą z nich budować rozmaite pojazdy lub zwierzątka. Zestawy klocków dla chłopców mają w sobie bardzo różne ilości elementów. Te mniejsze pakowane są w kartonowe, kolorowe pudełka. Natomiast te większe są przechowywane w dużych, przeźroczystych pojemnikach, które można schować po zabawie i trzymać w jednym miejscu.

Jakie zestawy klocków polecamy dla chłopców?

W naszej ofercie posiadamy ciekawe klocki dla chłopców. Jest obecnie na rynku wiele firm, które zajmują się produkcją klocków przeznaczonych specjalnie dla chłopców. Wśród nich można znaleźć między innymi produkty takich firm jak: Clics & Clicformers, Loowi, Ludus, czy Meli. Nie można również zapominać o takich producentach jak Morphun, czy PlusPlus. Z tej pierwszej firmy polecamy bardzo duże zestawy klocków, z których chłopcy mogą budować ulubione pojazdy bez żadnych ograniczeń. Natomiast firma PlusPlus zajmuje się produkcją tak zwanych zestawów tematycznych dla chłopców na przykład z pojazdami policyjnymi lub z wozami strażackimi. Każdy chłopiec ma w swoim życiu taki etap, w którym chciał zostać odważnym policjantem lub strażakiem. Dzięki zestawom klocków to marzenie może się spełnić, choćby częściowo. Wszystkie klocki dla maluchów są kolorowe i trwałe. 

Świat klocków i nieograniczonych możliwości twórczych

Indywidualnie zaprojektowany i własnoręcznie zbudowany helikopter, pociąg, koparka lub ciężarówka? A może skomplikowana maszyna z obracającymi się kołami zębatymi czy rakieta? To tylko niektóre z możliwości, jakie oferują klocki. Pobudzają wyobraźnię i kreatywność, dzięki której mali chłopcy, naśladując mistrza da Vinci, mogą stać się wszechstronnie uzdolnionym konstruktorami. To także idealne prezenty dla chłopców, bo z klocków można naprawdę zbudować niemal wszystko, co potrzebne do zabawy.

Same w sobie są oczywiście również świetną zabawką. Rozmaite połączenia na zakładki, wcisk, magnes czy przyssawki tworzą trwałe zestawy, więc budowle, pojazdy, maszyny i postacie posłużą nie tylko na chwilę, ale i na wiele godzin późniejszej zabawy. Budowanie z klocków oprócz stymulacji wyobraźni, poprawia też koncentrację i cierpliwość, trenując przy tym motorykę precyzyjną oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Ponadczasowe prezenty dla chłopców

Klocki to uniwersalne prezenty dla chłopców, które wciągają do zabawy nawet dorosłych. Liczbę elementów w zestawie dostosujesz do wieku i możliwości manualnych dziecka, a jednocześnie możesz również dopasować zabawkę tematycznie do jego zainteresowań.

Wiele z dostępnych w naszym sklepie kompletów jest pakowanych w wygodne do przenoszenia wiaderka czy słoje z uchwytem. Takie pojemniki ułatwią sprzątanie po zabawie i przechowywanie klocków wśród licznych zabawek w pokoju. Nie pomieszają się z innymi przedmiotami, a przy tym będą dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Bezpieczne i wytrzymałe materiały, z jakich wykonane są klocki umożliwią także przekazywanie klocków następnym pokoleniom, bo te zabawki są ponadczasowe.

Zaletą klocków jest również to, że możesz dokupić dodatkowe elementy i jeszcze bardziej rozbudować zestaw i ulepszać zabawę. Konstruowanie z klocków budynki i pojazdy stworzą wielokolorowe miasteczko na dywanie, z którego satysfakcja będzie w pełni uzasadniona. To idealny moment do spędzenia wspólnych chwil ze starszym rodzeństwem czy rodzicami.

Zabawki dla chłopców często kojarzą się z pojazdami, konstruktorami, zabawkami militariami, figurkami superbohaterów, itp. Są one często tematycznie związane z przygodami, akcją i eksploracją. Zabawki te często odzwierciedlają opinie dotyczące chłopców, takie jak zainteresowanie technologią, nauką, sportem, przygodami, itp. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko jest indywidualne i może mieć różne zainteresowania, nie zawsze zgodne z utarty stereotypami. Nie należy sugerować się jedynie płcią dziecka przy wyborze zabawek. Dzieci powinny mieć możliwość eksplorowania różnych zabawek i znajdowania tych, które najbardziej im odpowiadają.

Jeśli chodzi o wybór zabawek dla chłopców na prezent, to należy kierować się przede wszystkim zainteresowaniami dziecka. Modele klocków z pojazdami czy też statkami kosmicznymi wydają się dobrą propozycją.

pixel