Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Drewniane klocki dla przedszkoli

(9)
Na sklepowych półkach można znaleźć coraz nowsze i coraz bardziej oryginalne zabawki dla maluchów. Jednak dzieci mają już to do siebie, że najchętniej sięgają po takie zabawki, które znają bardzo dobrze. Najlepiej widać to na przykład w przedszkolu, gdy maluchy, muszą się bawić z innymi dziećmi. Klocki drewniane już od wielu pokoleń są jedną z najpopularniejszych zabawek. Skąd bierze się ta miłość do zwykłych klocków? Co sprawia, że nawet jako dorośli wspominamy je z dużym sentymentem? Wynika to stąd, że klocki mają ogromną przewagę nad innymi zabawkami. Jak żadne inne rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kreatywność, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolności manualne. Dodatkowo dzięki temu, że w zestawach zazwyczaj znajdują się różnokolorowe kształty, to panie przedszkolanki mogą uczyć dzieci rozpoznawania barw. To, że klocki z drewna posiadają odmienne kształty, sprawia, że mogą one posłużyć również do nauki podstawowych działań matematycznych. A jak wiadomo, większość dzieci ma problemy z matematyką. Warto zacząć jej naukę już na etapie przedszkolnym. 

Klocki z tego materiału to doskonała zabawka dla przedszkolaków

Przedszkolaki dawno mają już za sobą etap, kiedy zabawa klockami polegała tylko na niszczeniu budowli stworzonych przez ich rodziców. Dzieciaki w przedszkolu już umieją tworzyć samodzielnie budowle. Mają bardzo dobrze rozwiniętą umiejętność przewidywania i kreatywnego myślenia, która przyda im się również w szkole. Z klocków z drewna maluchy w przedszkolu mogą tworzyć dowolne budowle. Chociaż większość producentów dołącza do zestawów szczegółowe instrukcje, to warto dać dzieciom samodzielnie tworzyć budowle, zgodnie z ich własnymi pomysłami. Klocki z drewna są bardzo dobrą zabawką zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. W dodatku, dzięki temu, że drewno jest niezwykle trwałe, to takie klocki mogą być wykorzystywane w przedszkolu przez wiele długich lat. Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że drewniane klocki są wyjątkowo bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. 

Drewniane klocki 

Tak jak już wspomnieliśmy, klocki drewniane charakteryzują się przede wszystkim wytrwałością, co przedkłada się na ich długi żywot. W tej kategorii znajdą Państwo wiele ciekawych zestawów, które na pewno przypadną do gustu Twojemu dziecku. Wartymi uwagi są zestawy marki Kooglo, które występują na naszym sklepie w wielu wariantach, zestawy z mniejszą ilością elementów, poprzez zestawy średniej wielkości i na koniec te składające się z aż 100 elementów. Zestawy drewnianych klocków Kooglo mogą Państwo zakupić zarówno w naturalnym, klasycznym kolorze drewna, jak i te z kolorowymi ręcznie malowanymi elementami. Wszystko zależy od upodobań Twojej pociechy, dla każdego dziecka znajdziemy tutaj coś innego. 
pixel