Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Klocki plastikowe

(215)

Kolorowe klocki plastikowe to element obowiązkowy w każdym domu, w szkole i przedszkolu czy też przestrzeniach zabaw. Ze wszystkich kategorii zabawki klocki nie tracą na popularności, a kolejne warianty zadziwiają nie tylko intensywnymi kolorami, ale przede wszystkim klasycznymi oraz innowacyjnymi kształtami, które można ze sobą łączyć i tworzyć atrakcyjne konstrukcje według instrukcji lub swojego pomysłu. Możliwości jest tak dużo, że klockami można się bawić w nieskończoność i nawet dorośli ulegają ich magii, a wiele rodzajów klocków pozwala poznawać nowe kształty i tworzyć kolejne ciekawe konstrukcje.

Klocki z plastiku - dlaczego warto kupić je dziecku?

Niezmiennie klocki, jakie oferujemy na klocki.edu.pl, to prawdziwy prezentowy hit. Oczywiście zawsze trzeba wziąć pod uwagę wiek, możliwości i zainteresowania malucha, by zapewnić nie tylko bezpieczeństwo zabawy, ale także prawdziwą frajdę. To także jedna z tych rozrywek, która ma bardzo duże walory edukacyjne oraz rozwija logiczne myślenie. Przede wszystkim klocki wspomagają rozwój motoryki małej, pobudzają kreatywność, a także uczą myślenia przestrzennego. W kolekcjach znaleźć można mniejsze i większe zestawy, a wiele z nich to propozycje tematyczne, które będą doskonałe dla miłośnika mostów, urbanistyki, pojazdów czy też zwierząt. To także idealna lekcja liczenia, czytania i rozpoznawania barw oraz kształtów.

Plastikowe klocki do budowania, czyli kreatywne zabawy

Po klocki plastikowe dla dzieci sięgają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, młodsze oraz starsze dzieci. Ta zabawka pozwala tworzyć niezwykłe konstrukcje i za każdym razem zaczynać od nowa. Dla wielu dzieci jest najciekawszym sposobem na to, by poznawać zasady budowania i prawa fizyki. Dywan w pokoju może więc być prawdziwym doświadczalnym poligonem oraz miejscem, gdzie będzie rządzić wyobraźnia w najlepszym wydaniu. Dużym zainteresowaniem cieszą się klocki konstrukcyjne lub magnetyczne, które dają okazję, by rozwijać umiejętności budowniczych na każdym etapie świetnej zabawy. Atrakcyjne elementy oraz widowiskowe konstrukcje to efekt czasu spędzonego twórczo i kreatywnie. I dlatego właśnie tak chętnie odchodzi się od gotowych instrukcji.

Czym różnią się poszczególne zestawy klocków w naszym sklepie?

Proponowane klocki dla dzieci to szereg zestawów, które są gwarancją wielogodzinnej i nieskrępowanej zabawy. Do niej stale się wraca, bo ta aktywność nigdy się nie nudzi, a wiele osób poza budowaniem czerpie radość również z burzenia. To przecież najlepsza okazja, by zaczynać od nowa. Czołowi producenci dbają natomiast o jak najlepszą jakość materiałów i wykończenia. Dzięki temu plastikowe klocki są bezpieczne, nie zawierają szkodliwych substancji oraz przetrwają wiele godzin nawet bardzo intensywnej zabawy. Z pewnością będą również służyć nowym pokoleniom, jeśli oczywiście będziemy chcieli kolorowe elementy w różnorodnych kształtach komukolwiek oddać. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów klocków. Zobacz, który zestaw klocków będzie doskonały dla Twojego dziecka, wybierz plastikowe klocki dla swojego dziecka już dziś.

Klocki - idealne zabawki plastikowe dla dzieci w różnym wieku

Dzięki różnym rozmiarom i kształtom klocków, bez problemu można je dopasować do możliwości manualnych oraz upodobań dzieci. Wieloelementowe paczki posłużą też większej grupie dzieci, które mogą wspólnie tworzyć rozmaite budowle czy tematyczne scenki. Klocki to zabawki ponadczasowe, a ich nowoczesne wersje zachwycają kolejne pokolenia. Możesz wybrać tradycyjnie łączone elementy konstrukcyjne, jak i wsuwane śnieżynki, ażurowe wafle, gwiazdki, koła czy kwadraty. Nadruki liter, cyfr, emotikonów, a także kształty kół zębatych to tylko część oferty tych edukacyjnych zabawek.

Klocki to nauka i radość zabawy w jednym, dlatego warto po nie sięgać często i zachęcać dzieci do kreatywnych zadań. Układanie klocków pobudza wyobraźnię, a przy tym nauczy cierpliwości i konsekwencji w dążeniu do celu, bo przecież zawody w budowaniu najwyższej wieży są chyba najstarszą konkurencją, jaka odbywa się od wielu dekad na podłogach wielu domów.

Współczesne zabawki plastikowe możesz dopasować rozmiarami do wielkości dziecięcych rączek, tak aby radość z tworzenia i zabawy, poczuł zarówno maluch, który dopiero zaczyna poznawać klocki i zasady ich łączenia, jak i kilkulatek podchodzący poświęcający zabawie nawet kilka godzin przy składaniu rozmaitych konstrukcji.

Klocki plastikowe - wygodne do czyszczenia i przechowywania

Łatwe do zamknięcia pudełko z klockami, można ułożyć piętrowo w rogu pokoju, bez obaw o rozsypanie zawartości. Klocki są również dostępne w dużych zakręcanych słojach, wiaderkach z przykrywką albo plastikowych tubach. Nie wypadną więc ze środka opakowania, a w pomieszczeniu można zachować nienaganny porządek. Nauka sprzątania po zabawie jest jedną z ważnych etapów wychowania dziecka, a Ty nie musisz kupować dodatkowych pojemników na klocki.

Gładka, wodopodorna powierzchnia plastikowych zabawek jest łatwa do mycia, dlatego nawet jeśli klocki są używane w różnych warunkach na zewnątrz domu, pobrudzone resztkami plasteliny, piaskiem czy innymi zanieczyszczeniami, szybko pozbędziesz się niechcianych resztek, a przy okazji również bakterii.

Sprawdź nasze wpisy blogowe o:

Klocki plastikowe

Rodzaje klocków plastikowych. Generalnie możemy podzielić klocki plastikowe na takie o identycznych kształtach oraz na klocki różnych elementach. Drugim rodzajem podziału jest typ materiału z jakiego zostały wykonane. Tutaj możemy wymienić klocki wykonane z tworzyw twardych, półtwardych i plastycznych.

Z klocków plastikowych można zbudować zarówno mało skomplikowane budowle jak i mocno zaawansowane konstrukcje. Zależy to oczywiście od wieku dziecka, jak i ilości elementów w poszczególnych zestawach. Im starsze dzieci tym poziom trudności wzrasta, ilość i rodzaj elementów również.

Klocki plastikowe dobrej jakości, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa dla dzieci są przede wszystkim trwałe i lekkie. Można je umyć zapewniając dzieciom niezbędną przecież higienę. Jest o tyle istotne, że klockami bawią się dzieci w grupach dzięki czemu łatwiej zapanować nad czystością.

Zabawki plastikowe charakteryzują się tym, że są wykonane z tworzywa sztucznego, takiego jak polipropylen, polietylen czy PVC. Są one lekkie, trwałe i łatwe w produkcji, co czyni je popularnymi i tańszymi niż zabawki wykonane z innych materiałów. Często są one również bardziej odporne na uszkodzenia niż zabawki drewniane czy metalowe.

Zabawki plastikowe są zazwyczaj trwałe i wytrzymałe. Tworzywo sztuczne jest odporne na wilgoć, promieniowanie UV, korozję i różne inne czynniki, które mogłyby uszkodzić inne rodzaje zabawek. Zabawki plastikowe są również dość odporne na uderzenia i upadki, co czyni je dobrymi dla dzieci, które często bawią się zabawkami w ruchu.

pixel