Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Magnetyczne tablice dla przedszkoli i szkół

(5)
Gdy słyszysz słowo tablica, to pewnie nierozerwalnie kojarzy Ci się ono z czasami szkolnymi. To właśnie na takiej, klasycznej, czarnej tablicy były zapisywane tematy lekcji, prace domowe oraz trudne obliczenia matematycznie. Pisało się po niej białą kredą. Trudno jest wyobrazić sobie szkołę bez tablicy. Jednak czasy się zmieniły i teraz o wiele bardziej popularne są plansze magnetyczne. W naszej ofercie mamy tablice na magnes przeznaczone dla dzieci. Jednak na rynku są dostępne również takie tablice, które są odpowiednie do biur lub domów prywatnych. Tego rodzaju plansze można powiesić na ścianie i zapisywać na niej ważne notatki lub informacje o zbliżających się wydarzeniach. Tablice na magnes zarówno te dla dzieci, jak i dla dorosłych bardzo cenione są ze względu na swoją funkcjonalność, łatwość w obsłudze oraz walory estetyczne. Po takiej tablicy z magnesem można nie tylko pisać, ale również dołączać do niej inne magnesy i przyczepić do nich karteczki. Wbrew pozorom ten pomysł mogą wykorzystać nie tylko dorośli, ale również starsze dzieci, na przykład w wieku szkolnym. 

Czym charakteryzują się tablice na magnes dla dzieci?

Pewnie, jeżeli na co dzień pracujesz z dziećmi w przedszkolu, to doskonale wiesz, że wprost uwielbiają one kreatywne i oryginalne zabawy. Taka tablica z magnesem będzie nie tylko świetną zabawką, ale również może służyć do nauki oraz zdobywania nowych umiejętności. Takie tablice dla dzieci mogą być pomocne w poznawaniu pierwszych literek i cyferek oraz do rysowania. Magnetyczne tablice szybkościeralne powinny się znaleźć w każdym przedszkolu, ponieważ niezwykle ułatwiają one codzienną pracę pedagogom. Na powierzchni takiej tablicy można w bardzo prosty sposób powiesić jakieś pomoce dydaktyczne i zgodnie z zaistniałą potrzebą je przenosić. Zajęcia z wykorzystaniem takich tablic na magnes z pewnością będą dla maluchów o wiele ciekawsze i zapamiętają je na długo. 

Różnorodność produktów - magnetyczne tablice

Pomimo nie wielu pozycji w kategorii magnetyczne tablice, dla każdego dziecka znajdziemy tutaj coś innego. Tablice magnetyczne MadPad Dots dostępne w dwóch kolorach, charakteryzują się szeroką kolorystyką elementów. Dziecko układając obraz na planszy, ćwiczy cierpliwość i trenuje koncentrację. Nowa odsłona tablic MadPad dostępnych w wersjach czarnej i czerwonej, charakteryzują się dużo większą ilością kulek do układania, ale są one zaś w dużo mniejszym rozmiarze. Ciekawym pomysłem na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki będzie także tablica dwustronna dająca jeszcze więcej możliwości tworzenia. 

Magnetyczne tablice ułatwiają koorydynacje oko ręka, ćwiczą cierpliwość oraz wyrabiają prawidłow nawyki potrzebne przy pisaniu czy rysowaniu.

Dzięki pracy z rysikiem dziecko utrwala sobie prawidłowe zastosowanie chwytu szczypcowego. Ćwiczy mięśnie dłoni i rozwija koordynację.

Tablice mogą być wykorzystane do nauki pisania i rysowania. Odwzorowywanie rysunków, wolne rysowanie czy też zwykła zabawa z pewnością dadzą wiele radości dzieciom.

pixel