Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Zamiast smartfona kolekcja klocków?

2019-03-17
Zamiast smartfona kolekcja klocków?

Spis treści

Rozwój umiejętności technologicznych

Rodzice spierają się na temat tego, czy zabawa elektroniką przez małe dziecko jest dobra czy zła. Część rodziców uważa, że to nic groźnego, natomiast część twierdzi, że skupianie uwagi małego dziecka na gadżetach ma zły wpływ na jego rozwój. Z pewnością zajęcie dziecka na długie godziny technologicznymi zabawkami, jak konsola, tablet czy komórka nie jest dobrym rozwiązaniem. Czy jednak całkowite odcięcie malucha jest? Dozowany odpowiednio czas zabawy pozwala maluchowi nauczyć się obsługi urządzeń, ma możliwość obcowania z elektroniką i nowoczesną technologią, co może zaprocentować w przyszłości.

Mądre korzystanie ze smartfona

Wydzielając odpowiedni czas i wykorzystując możliwości smatfona, może być on dobrym dodatkowym źródłem rozrywki dla dziecka. Dla popularnych systemów operacyjnych stworzono ogromną ilość gier i aplikacji. Gry logiczne, aplikacje do nauki słówek z angielskiego, czy specjalne, dedykowane dzieciom aplikacje rozwijające naukę w szkole – znajdziemy tam niemal wszystko.

Zabawa z rówieśnikami

Nic nie zastąpi jednak zabawy z rodzicami i rówieśnikami. Poza wydzielonym czasem na elektroniczne zabawki, warto wrócić także do tych tradycyjnych. Lalki, samochodziki czy kolekcja klocków dla dzieci sprawdzi się idealnie w pozostały wolny na zabawę czas. Na rynku do wyboru mamy wiele interesujących rodzajów klocków, od prostych konstrukcji dla najmłodszych, bo bardziej skomplikowane dla starszych dzieci. Warto jedynie wybrać takie od pewnego producenta, aby zabawa była w pełni bezpieczna i tym samym wyłącznie pełna radości. Taka wspólna zabawa - w przeciwieństwie do samotnego spędzania czasu z telefonem – pozwala na zacieśnienie więzi, poznanie zasad społecznych i odnalezienie się w grupie. Wspólne układanie klocków może zarazem wypracowywać kompromisy, jak i mieć nutkę rywalizacji w sobie. Grunt to jednak dobra zabawa.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixel