Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Blog

Świat bez ograniczeń, czyli klocki a rozwijanie cech przywódczych dziecka
Stale rozwijające się dziecko, szczególnie w pierwszych latach życia, potrzebuje bodźców. Nieustannie przybywające nowe wrażenia i doświadczenia nie tylko uspołeczniają naszą pociechę, ale także kształtują jej charakter i przygotowują do późniejszego życia w społeczeństwie. Jak poprowadzić edukację naszego dziecka we właściwym kierunku?
Czytaj więcej
Jak ćwiczyć koncentrację dziecka nadpobudliwego?
Każdy rodzic marzy o dziecku ułożonym, uprzejmym i posłusznym. Takie dziecko dobrze się uczy, nie sprawia kłopotów wychowawczych i wstaje punktualnie do szkoły. Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej złożona i raczej standardem jest, że dziecko nie jest idealne. Gdzie znajduje się granica standardu? Czy powinniśmy się przejmować nadpobudliwością naszej pociechy? Jak pomóc dziecku poradzić sobie z własnymi ograniczeniami?
Czytaj więcej
Prezent dla 6 latka – o czym powinniśmy pamiętać podczas wyboru?
Wczesny etap rozwoju dziecka jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu jego oraz jego rodziców. Zabawki konstrukcyjne to coś czym chętnie się bawi. Maluch uczy się wtedy bycia kreatywnym, doskonaląc związek przyczynowo-skutkowy. Z nieukrywaną ciekawością obserwuje przedmioty i zjawiska, z jakimi ma do czynienia w codziennym życiu. Jest całkowicie pochłonięte radosną zabawami oraz czasem, jaki może spędzić z rodziną i rówieśnikami.
Czytaj więcej
pixel