Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Blog

Klocki – prezent na Dzień Dziecka
Dzień Dziecka to święto mające na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na prawa dziecka, ale jednocześnie jest okazją do celebrowania cech najmłodszych – ich nieposkromionej ciekawości świata, chęci zabawy i poznawania otaczającej rzeczywistości. Klocki są zabawką, która pozwala wzmacniać te postawy i jednocześnie jest świetnym pomysłem na prezent z okazji tego dnia Stanowią podarunek, który nie tylko sprawi, że na twarzy pociechy pojawi się uśmiech, ale również pozwoli na rozwój oraz przeżycie wspaniałych chwil podczas wspólnej zabawy.
Czytaj więcej
Nowoczesne klocki drewniane – powrót klasyki
Wydawać by się mogło, że drewniane klocki odeszły już do lamusa. Kolorowe tworzywa sztuczne przez pewien czas dominowały w branży zabawkarskiej i niemal całkowicie wyparły drewno, które przez wielu rodziców uznawane było za nieco archaiczny materiał konstrukcyjny. Dobre rozwiązania mają jednak to do siebie, że wcześniej czy później muszą wrócić do łask. Tak właśnie stało się z ideą sprawdzonego i przyjaznego dzieciom drewnianego klocka. Oczywiście nie obyło się bez drobnych innowacji, które sprawiły, że ta wspaniała, ponadczasowa zabawka lepiej wpisuje się w potrzeby i gusta współczesnych dzieci. Czy zatem warto inwestować w drewniane klocki i jakie największe zalety mają zabawki konstrukcyjne tego typu?
Czytaj więcej
Edukacja poprzez zabawę i odwrotnie
Dzieciństwo kojarzy się przede wszystkim z beztroską zabawą, warto jednak połączyć ją z nauką. Współczesne zabawki konstrukcyjne dla najmłodszych coraz częściej kryją w sobie walory edukacyjne. Pod tym kątem szczególną uwagę należy zwrócić na kolorowe klocki, które są najlepszym dowodem na to, że nauka poprzez zabawę może być bardzo efektywna. Na rynku znajdziemy wiele edukacyjnych zestawów, zaprojektowanych z myślą o rozbudzeniu w maluchach kreatywności. Godne uwagi są nowoczesne komplety od Morphun oraz Little Architect, które pomogą stawiać pierwsze kroki w nauce czytania, pisania i liczenia.
Czytaj więcej
Zabawa klockami konstrukcyjnymi jako przykład rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych
Obserwując beztrosko bawiące się dzieci, często zdarza się zapomnieć, że tak naprawdę jest się świadkiem złożonego procesu poznawania świata i kształtowania fundamentalnych umiejętności. Budowanie z klocków czy odgrywanie scenek to tylko proste przykłady sposobów na rozwój dzieci. Wspólnie dokazując również spędzają pożytecznie czas, kształtując wiele cennych postaw. Warto bliżej je poznać i dowiedzieć się, jak zestawy klocków mogą pomóc w procesie rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych.
Czytaj więcej
pixel