Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Klocki magnetyczne duże

(33)

Rewelacyjne klocki magnetyczne to prawdziwy przebój ostatnich sezonów. Przede wszystkim sprawiają ogromną radość młodszym i starszym oraz pozwalają konstruować bardzo atrakcyjne budowle, rozwijać umiejętności oraz doskonale się bawić. Tego typu zabawki można bez problemu dopasować do wieku i możliwości dzieci, a dzięki temu zawsze można sprostać oczekiwaniom oraz zachęcać do kreatywnej aktywności. Będzie ona świetna w domu, na urlopie, w placówce edukacyjnej i wszędzie tam, gdzie chce się zająć czymś najmłodszych będzie wyciągania tabletu czy smartfona.

Jak działają klocki magnetyczne dla dzieci?

Z pewnością klocki, jakie oferujemy na klocki.edu.pl, to na tyle oryginalna zabawka, że będzie zajmować ważne miejsce w dziecięcym pokoju i pociecha będzie chętnie do niej wracać. Wynika to z tego, że ta aktywność jest ciekawa i nigdy się nie nudzi. Poza tym że pozwala efektywnie spędzać czas, to także jest rewelacyjnym motywatorem do tego, by rozwijać kompetencje i uczyć się nowych rzeczy. Dostępne magnetyczne klocki drewniane czy produkty z tworzyw sztucznych wyposażone są w magnesy, które przyciągają się i odpychają wykorzystując proste prawa fizyczne. A to pozwala łączyć poszczególne elementy w różnego rodzaju konstrukcje – nawet te, które nieco przeczą grawitacji. A to oczywiście jest ogromna frajda oraz okazja do tego, by budować to, co podpowiada wyobraźnia.

Wiele możliwości zabawy magnetycznymi klockami

Wyjątkowe magnetyczne klocki świetnie pobudzają do myślenia i pozwalają dzieciom na bardzo kreatywną zabawę. W wielu wariantach staną się również rewelacyjną lekcją kolorów, kształtów, a nawet liter czy cyfr, co jest niezwykle ważne na każdym etapie edukacyjnym. Z drugiej strony na większych lub mniejszych elementach można również wyjaśnić prawa fizyczne rządzące światem. Po rewelacyjne magnetyczne zabawki mogą sięgać już maluchy. Należy wówczas zwrócić uwagę, aby wybierać propozycje, które zawierają większe elementy, ponieważ wówczas całość będzie bezpieczna. W wielu wariantach klocki z magnesem zawierają również instrukcje, które po kolei prowadzą do tego, by powstała dana konstrukcja. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wymyślać swoje własne budowle i sprawdzać, czy da się je ułożyć i w jaki sposób. Być może to najbardziej atrakcyjne zaproszenie w świat projektowania i architektury.

Czego dziecko może się nauczyć poprzez zabawę klockami magnetycznymi?

Klocki magnetyczne duże dla dzieci to doskonałe narzędzie, by tworzyć piękne i fascynujące konstrukcje. Są proste w obsłudze, wygodne i dają natychmiastowy efekt, a to pozwala szybko osiągnąć cel. Poza tym są trwałe, więc przez wiele lat sprawdzą się nawet przy intensywnej zabawie, a magnesy ułatwiają budowanie nawet skomplikowanych konstrukcji. A to najlepsze zaproszenie do tego, by dalej trenować. Wybierz wysokiej jakości klocki dla swojego dziecka!

Sprawdź nasze wpisy blogowe o:

Klocki magnetyczne

Klocki magnetyczne to magia dla dzieci! Zawsze wzbudzały zachwyt i chęć zabawy. To połączenie drewna lub plastiku z magnesem, dzięki czemu powstałe budowle stają się trwalsze. Zawsze należy sprawdzać bezpieczeństwo w tego rodzaju klockach i zwrócić uwagę na solidnie zabezpieczone magnesy.

Klocki magnetyczne posiadają w środku magnesy, które na siebie wzajemnie oddziałują (przyciągają się lub odpychają) i w ten sposób łączą w dowolne figury. Klocki magnetyczne nie wymagają użycia a konstrukcje z nich stworzone są trwałe.

Z klocków magnetycznych można zbudować wszystko. Nie ma ograniczeń. Tutaj działa tylko wyobraźnia dziecka. Wspaniale nadają się do budowania przestrzennych budowli pnących się w górę, mostów, domów czy różnego rodzaju postaci. Są to klocki, które wspaniale odwzorują bryły i figury geometryczne. Należy tylko wybrać zestaw dopasowany do wieku dziecka.

Zabawki magnetyczne mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka na wiele sposobów:
Umiejętności matematyczne: zabawki magnetyczne, takie jak klocki magnetyczne, mogą pomóc dziecku rozwijać umiejętności matematyczne, takie jak liczenie, rozumienie pojęć przestrzennych oraz rozwiązywanie problemów. Koordynacja ręka-oko: zabawki magnetyczne wymagają od dziecka precyzyjnego układania elementów, co pozytywnie wpływa na koordynację ręka-oko. Kreatywność: zabawki magnetyczne pozwalają na tworzenie różnych

Tak, zabawki magnetyczne mogą rozwijać kreatywność dziecka. Klocki magnetyczne pozwalają na tworzenie różnych trójwymiarowych konstrukcji i modeli, co pozwala dziecku na rozwijanie swojej wyobraźni i kreatywności. Dzieci mogą eksperymentować z różnymi kształtami i kombinacjami, co pozwala im na rozwijanie swoich zdolności twórczych i wyobraźni przestrzennej.
Ponadto, tego typu zabawki pozwalają na rozwijanie zdolności planowania i organizacji, które są ważne dla rozwoju kreatywności. Dziecko musi przemyśleć jakie elementy i jakie kształty potrzebuje, aby stworzyć swoją konstrukcję i je połączyć.

pixel