Zapisz na liście zakupowej
24h | Wysyłka jeszcze dziś

Małe klocki plastikowe

(66)

Starsze dzieci chętnie sięgają po małe klocki plastikowe. Pozwalają one swobodnie budować to, co podpowiada wyobraźnia, choć wymagają większej precyzji. Tego typu propozycje pojawiają się naturalnie w rozwoju pociech i stanowią krok milowy w dobrej zabawie. Dzięki temu można podkreślić nawet najmniejsze detale, co niewątpliwie sprawia, że każda zabawa jest jeszcze bardziej wciągająca.

Małe klocki plastikowe - od jakiego wieku można je stosować?

Przede wszystkim małe klocki plastikowe, jakie oferujemy na klocki.edu.pl, będą świetnie pobudzać kreatywność i staną się świetną lekcją cierpliwości. Budowanie domów, konstrukcji, pojazdów czy nawet postaci jest niezwykłą przygodą, która jest fantastycznym treningiem manualnym. I dlatego po kolorowe elementy w różnych kształtach tak chętnie sięgają dzieci i dorośli, a tutoriale w mediach społecznościowych czy programy telewizyjne zachęcają do tego, by tworzyć coraz bardziej skomplikowane konstrukcje. Zawsze jednak zestaw z małymi klockami musi być dopasowany do wieku i możliwości dzieci. Zbyt trudne zadanie może zniechęcić do tego, by się bawić, a niewielkie elementy wymagają wprawy. Najczęściej po tego typu kolekcje sięga dziecko w wieku 3-4 lat, choć zdarza się też, że potrzebuje ono kloców średniej wielkości, by naturalnie przejść do kolejnego etapu.

Czym charakteryzują się zestawy klocków z plastiku o małych elementach?

Im mniejsze elementy dziecko będzie składać w większą całość, tym lepiej rozwijać będzie motorykę, spostrzegawczość i pracę ręka-oko. Poza tym to także inspiracja do tego, by uczyć się kolorów i kształtów w naturalnym środowisku. Niemalże każdy zestaw zawiera instrukcje, które pozwalają stworzyć daną konstrukcję – na przykład pojazd czy budynek. W wielu wariantach będą to zestawy tematyczne. Małe klocki plastikowe mają jednak tę siłę, że można je dowolnie układać, a każde pudełko z nowymi elementami powiększy bogatą kolekcję różnorodnych kształtów i kolorów.

Rozwijanie manualnych zdolności dziecka z małymi klockami plastikowymi

Im dziecko jest starsze, tym chętniej sięgać będzie po zestawy klocków plastikowych o małych elementach oraz o bardziej skomplikowanych systemach łączenia. To prawdziwa satysfakcja i okazja do tego, by rewelacyjnie się bawić. W tym wypadku nawet bardzo proste kształty mogą być interesującą motywacją do budowania płaskich, dwuwymiarowych czy też trójwymiarowych konstrukcji. Czasem przypominają puzzle, a często są przestrzennymi formami, które stają się idealną pożywką dla nieposkromionej dziecięcej wyobraźni. Zobacz, które z naszych propozycji będą świetne dla Twojego starszaka.

Dbamy o Twoją prywatność

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY