Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Włoskie klocki dla dzieci Incastro

(12)
klocki konstrukcyjne Incastro nagroda Produkty Incastro obejmują włoskie klocki dla dzieci, które swoją strukturą niewątpliwie wyróżniają się na tle tradycyjnych klocków. Najbardziej charakterystycznym aspektem zabawek tej marki jest nietypowy wygląd elementów. Wszystkie klocki zaprojektowane zostały na kształt litery X, co w połączeniu z ich elastyczną strukturą pozwala na tworzenie wyjątkowych konstrukcji. Dziecko mając do dyspozycji 4 klocki, jest w stanie uzyskać aż 16 różnych kombinacji, co daje nieograniczone możliwości w zakresie kreowania dowolnych obiektów na wielu płaszczyznach. Jedynym limitem jest wyobraźnia małego budowniczego.

Klocki Incastro dla dzieci powyżej 4 roku życia

Oferowane przez nas zestawy dedykowane są dzieciom powyżej 4 lat. Poszczególne komplety obejmują od 40 do 500 elementów odznaczające się piękną, nasyconą kolorystyką oraz wysoką jakością wykonania. Miękka struktura elementów sprawia, że zabawki Incastro to bezpieczne klocki dla dzieci, które z mogą być użytkowane również przez najmłodszych użytkowników. Obcując z klockami od maleńkości, dziecko sukcesywnie rozwija istotne cechy i umiejętności, takie jak wyobraźnia przestrzenna, kreatywność, logiczne myślenie, czy cierpliwość.

Klocki Incastro dla dziewczynek i chłopców

Wśród produktów marki Incastro znajdują się także klocki konstrukcyjne dla dziewczynek, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o małych księżniczkach. Zestawy w wersji dla dziewczynek zawierają pastelowe klocki wraz z praktycznymi Incastro to produkowane we Włoszech, innowacyjne klocki konstrukcyjne składające się z kolorowych elementów o jednolitym, intrygującym kształcie. Można je łączyć w wielu płaszczyznach, dzięki czemu zbudujemy z nich obiekty zarówno 2D, jak i 3D. Mogą to być: mosty, wieże, budynki, zwierzęta, instrumenty muzyczne, biżuteria, flagi, statki kosmiczne i wiele innych, jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia budującego. Konstrukcja stworzona z klocków Incastro jest na tyle mocna, że można się spokojnie pokusić o wykonanie przedmiotów użytkowych takich jak: podstawki pod zdjęcia czy książki, przyborniki, stojaki na butelki etc. Klocki konstrukcyjne zostały zaprojektowane przez kogoś, kto naprawdę zna się na budowie i projektowaniu, czyli przez architekta.  Intrygujący kształt elementów, żywe barwy, a przede wszystkim ilość wariantów ich połączenia sprawiają, że z każdą kolejną budowlą pojawia się nowe wyzwanie i pytanie, którego dziecko nie pozostawi bez odpowiedzi – czy potrafię? 
klocki konstrukcyjne Incastro Klocki uczą logicznego myślenia – 4 klocki można połączyć aż na 16 sposobów, trzeba więc wybrać spośród nich ten, który otworzy możliwość uzyskania zamierzonej formy.
Uczą również cierpliwości – dzięki poziomowi skomplikowania kształtu klocków pierwsze próby budowania nastręczają pewnych trudności. Trzeba bowiem poznać możliwości „budulca”, co wymaga prób i czasu. Jednak im więcej rozwiązań dziecko odkryje, tym wyższy poziom będzie mogło osiągnąć, by z czasem tworzyć wielokrotnie złożone konstrukcje przestrzenne. Cierpliwość, determinacja w działaniu, skupienie uwagi, to cechy, które dziecko dopiero wykształca. Klocki konstrukcyjne Incastro są w ich kształceniu doskonałym narzędziem. Uczą, że warto próbować, że do celu można dojść na kilka sposobów, że na końcu działania czeka bezcenna satysfakcja z własnej wytrwałości, która pozwala go osiągnąć. Rozwija wyobraźnię przestrzenną – zanim dziecko zacznie budować, zwykle wie jaki efekt chciałoby uzyskać. 
pixel