Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Klocki dla starszych dzieci Klix Cubes

(2)
Klocki Klix Cubes – odtąd ten dźwięk będzie kojarzył się z doskonałą zabawą. Pośród wielu typów rozwiązań konstrukcyjnych Klix klocki wyróżniają się nie tylko formą poszczególnych elementów, ale i specyficznym dźwiękiem, który wydają one podczas łączenia. Charakterystyczne ciche kliknięcie dało nazwę tym klockom, a wielbicielom kojarzy się odtąd ze wspaniałą zabawą, od której trudno się oderwać. W przeciwieństwie do tego, klocki Klix nie tylko łatwo się łączy, ale i łatwo odrywa, pozwalając na poprawienie konstrukcji albo stworzenie zupełnie nowego projektu. Jednak konieczność wyczucia potrzebnej siły powoduje, że klocki Klix przeznaczone są dla nieco starszych przedszkolaków – najlepiej zacząć zabawę nimi w wieku około 5-6 lat. Za to górnej granicy wieku nie ma. Okazuje się, że nowe możliwości łączenia i zupełnie inne zasady konstruowania obiektów stanowią atrakcyjne zajęcie nawet dla wybrednych 10-latków.

Czym są klocki konstrukcyjne Klix?


W skład zestawu wchodzą 4 typy modułów w trzech kolorach – czerwonym, żółtym i niebieskim. Klocki łączy się poprzez lekki docisk, podczas którego słyszy się ów charakterystyczny dźwięk. Rozłączenie wymaga odrobiny więcej siły, ale nadal jest stosunkowo łatwe. Klocki tworzą mocne i lekko elastyczne połączenia. Kształt elementów dobrano nieprzypadkowo. Wzorując się na konstrukcjach szkieletowych, nowoczesnych budynków stworzono przestrzenne kształty, umożliwiające budowanie lekkich, ażurowych obiektów. Zasady łączenia poszczególnych fragmentów są inne niż w tradycyjnych klockach, co stanowi dodatkowe wyzwanie, ale i bodziec rozwijający kreatywne myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną. Co niezwykle istotne, trwałe połączenia klocków sprawiają, że stworzone formy mogą posłużyć jako rekwizyty do kolejnych zabaw – bez obawy o to, że rozpadną się przy najmniejszym ruchu.

Co znajduje się w zestawie - klix klocki?

Klix klocki w podstawowym zestawie składają się aż z 300 elementów, co daje niemal nieograniczone możliwości zabawy dla co najmniej dwójki dzieci. Zapakowane zostały w estetyczne i trwałe plastikowe pudełko z zamykanym wieczkiem, które służy jako pojemnik do ich przechowywania. W opakowaniu znalazł się instrukcja z przykładami 10 form płaskich i przestrzennych, które mogą stanowić zaczątek do tworzenia własnych, znacznie bardziej zaawansowanych konstrukcji.

Klocki Klix Cubes przeznaczone są dla starszych dzieci ze względu na bardziej skomplikowany system łączenia. Mali konstruktorzy w wieku powyżej 5 lat śmiało dadzą sobie już radę.

Klocki te charakteryzują sie wyjątkowym systemem łączenia oraz stabinością wykonanych modeli. Pojazdy, domki czy inne budowle są trwałe co ułatwia zabawę.

Zalety to przede wszystkim wyjątkowo wytrzymały materiał, mnogośc możliwości budowy oraz kolorow instrukcje krok po kroku. Dodatkowo wytrzymałe pudełko do przechowywania.

pixel