Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Klocki dla rocznego dziecka

(11)

Klocki dla najmłodszych to najlepsza forma rozwoju podstawowych funkcji poznawczych i ruchowych. Maluchy od samego początku nieustannie pochłaniają nowe informacje, a ich mózg pracuje na pełnych obrotach. Dlatego każdego dnia powinniśmy dbać o jego właściwą stymulację, jak i rozwój. Zabawa klockami to nie tylko cudownie spędzony czas, ale także tworzenie znakomitej formy edukacyjnej. 

Sortery - idealne klocki dla rocznego dziecka

Nasze małe pociechy już od najmłodszych lat potrzebują specjalnej uwagi i troski, aby pomóc dziecku w początkowej nauce świata, warto zaopatrzyć się w specjalnie zaprojektowanie klocki już od 1 roku życia. Klocki dla rocznego dziecka typu sorter, które między innymi znajdziemy w tej kategorii, są najlepszym rozwiązaniem na ćwiczenie rączek najmłodszych i pomocą w rozwoju ich zdolności motorycznych. Kolorowe sortery, które nie tylko bawią, ale i pobudzają dziecięcą wyobraźnię i kreatywność to zawsze trafiony prezent.

Jak wybierać klocki dla rocznych dzieci i na co zwracać uwagę?

Z doborem odpowiedniej zabawki do wieku rozwojowego dziecka nie jest łatwo. Dzieci tak szybko rosną, a ich umiejętności i chęć poznawania świata jest z dnia na dzień coraz większa. Wielokrotnie wybór właściwych klocków może przysporzyć kłopotów. Które klocki dla niemowlaka będą lepsze? Dla maluchów od pierwszego roku życia najważniejszym elementem, na którym musimy się skupić przy wyborze odpowiedniego zestawu, jest ich rozwój, dlatego dobrym rozwiązaniem będą sortery, klocki w formie puzzli, domino czy mozaiki edukacyjne. Dodatkowym autem zabawek dla najmłodszych jest jakość ich wykonania. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na ich wielkość, wyklucza ona połknięcie, któregoś z elementów. Drugą istotną zaletą jest możliwość zakupienia w naszej ofercie produktów z  Bio tworzywa pochodzącego z trzciny cukrowej. 

Bezpieczne i certyfikowane klocki dla rocznych maluszków

Roczne dziecko poznaje świat według własnych kryteriów, wielokrotnie wykorzystując wszystkie zmysły naraz. Dotyk oczywiście odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, ale koordynacja wzrokowo-ruchowa, również powinna być rozwijana. Ważne by wybór padał zawsze na sprawdzone i bezpieczne marki. Wszystkie nasze klocki dla niemowląt są wykonane zgodnie z  normą EN 71, przez co posiadają certyfikat CE, która określa wymagania bezpieczeństwa zabawek. Sprawdź także klocki drewniane dla rocznego dziecka.

Odpowiednia wielkość elementów jest najistotniejsza, ponieważ wykluczy ewentualne połknięcie czy też zadławienie. Małe dzieci jak wiadomo testują zabawki na różne sposoby, smakując wszystko co trafi w małe rączki. Wobec tego należy zapewnić im w pierwszej kolejności bezpieczną zabawę. Dzieci w okolicach 1 roku życia intensywnie rozwijają swoje umiejętności manualne. Z ogromną ciekawością poznają kształty, fakturę czy stan skupienia. Dobrą propozycją dla dziecka rocznego będą klocki Elfiki. Klocki z unikalnego w pełni ekologicznego tworzywa w pięknych pastelowych kolorach.

Ciekawym pomysłem na kreatywną zabawę z młodszymi dziećmi w wieku powyżej pierwszego roku na pewno są różnego rodzaju klocki. Dzieci od najmłodszych lat potrzebują naszego zaangażowania, uwagi i troski. W poznawaniu świata pomocne będą klocki edukacyjne, które poprzez swoje kształty, kolory i strukturę będą stymulowały malutkie rączki. Najlepsze zabawki dla maluchów to te, które zapewnią nie tylko rozrywkę, ale stworzą możliwość rozwijania ważnych umiejętności. Przy wyborze klocków dla maluchów należy kierować się przede wszystkim takimi kryteriami jak wielkość poszczególnych elementów oraz jakość materiału z jakiego są one wykonane.

Roczne dzieci poznają świat poprzez zmysł dotyku oraz smaku. Zaciekawione są barwą zabawek. Są ciekawe wszystkiego. Zaspokajamy więc podstawą potrzebę poznawania świata oraz rozwijamy tym samym poprzez zabawę klockami wyobraźnię.

pixel