Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Nietypowe wykorzystanie klocków – czyli nie tylko do układania

2019-03-27
Nietypowe wykorzystanie klocków – czyli nie tylko do układania

Spis treści

Zabawa w sklep – warzywny i owocowy kącik

Zabawa, która nierozerwalnie łączy pokolenia - nasze, naszych mam, a teraz także naszych dzieci - zabawa w sklep. Przyjmowane ról społecznych i odgrywanie scenek z życia codziennego, to znakomita okazja do przekazania odpowiednich wzorców zachowań naszej kultury. Jednak nie musi się to wcale odbywać poprzez krępowanie wyobraźni dziecka – wręcz przeciwnie.

Kolorowe klocki o rozmaitych kształtach mogą stać się chwilowo dowolnym artykułem ze sklepu. Zielony klocek może być ogórkiem, żółty cytryną, a fioletowe lub niebieskie jagodami, czy śliwkami. Wykorzystajmy różne zestawy klocków, by zabawa była jeszcze ciekawsza! Pamiętajmy jednak, by uczulić dziecko, że zabawki nie nadają się do prawdziwego jedzenia.

Klockowe instrumenty

Rozrywka odpowiednia dla maluchów w niemal każdym wieku – zamieńmy klocki dla dzieci na instrumenty muzyczne! Muzyka towarzyszy nam od zawsze i mamy niemal wpojoną miłość do niej już od pierwotnych czasów. Z pewnością i nasz maluch lubi pomuzykować – stwórzmy więc zestaw instrumentów z klocków. W zależności od wielkości, kształtu i materiału, klocki wydają odmienne dźwięki. Ustawiając je odpowiednio - i rytmicznie, delikatnie w nie uderzając, np. plastikową łyżeczką, możemy stworzyć prawdziwą symfonię dźwięków. Takie wygrywanie prostych melodii uwrażliwi malucha na muzykę i rytm. Nauczy dziecko wydobywania rytmu z nawet prostych przedmiotów. To także znakomite ćwiczenie koordynacji i łączenia bodźców – wzrokowych, czuciowych i dźwiękowych.

Zestaw kolorowych naczynek

Duże klocki z powodzeniem nadadzą się na oryginalny zestaw naczynek. Kubeczki, miseczki, filiżanki! Być może deszczowe popołudnie to dobry moment na pyszną udawaną herbatę, popijaną na niby z kolorowych klockowych filiżanek? Zaproście do zabawy ulubione lale i misie, nakryjcie stół do podwieczorku i gotowe! To świetna okazja do nauki dobrych manier, a przy okazji wesołego spędzenia czasu na interesujących pogawędkach w znakomitym towarzystwie!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

pixel