Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Plastikowe klocki dla przedszkoli

(68)
Nie mamy żadnych wątpliwości, że w każdym przedszkolu powinny się znaleźć klocki z plastiku. Dlaczego? Wynika to stąd, że mają one wiele nieocenionych zalet i dodatkowo wspierają całościowy rozwój maluchów. 

Klocki z plastiku są bezpieczne

Gdy zastanawiasz się, jakie zabawki wybrać do przedszkola, to Twoim priorytetem powinno być bezpieczeństwo podopiecznych. Przy szukaniu klocków z plastiku, zwróć uwagę, żeby występujące w zestawach elementy nie miały żadnych ostrych krawędzi, ani nie były zbyt małe. Plastikowe klocki posiadają jeszcze taką zaletę, że w odróżnieniu od klocków drewnianych są bardzo lekkie. Nawet gdy dziecko w kogoś nimi rzuci, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że zrobi innemu maluchowi krzywdę. Klocki z plastiku są dobrym wyborem do przedszkola również z tego względu, że bardzo prosto można je utrzymać w czystości. Wystarczy umyć je wodą z mydłem lub mokrymi chusteczkami. Klocki z plastiku są też bardziej higieniczne niż klocki z drewna.

Czy klocki z plastiku mogą być wykorzystywane w celach edukacyjnych?

Oczywiście, że tak. Dzięki klockom z plastiku dzieci mogą nauczyć się między innymi rozróżniać pierwsze literki i cyferki lub samodzielnie zbudować robota. Klocki z tego materiału mogą być również bardzo pomocne w rozwijaniu dziecięcej kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej.

Czy klocki z plastiku są na tyle solidne, że sprawdzą się w przedszkolu?

Jak najbardziej. Na rynku jest wiele firm, które specjalizują się w produkowaniu bezpiecznych i wytrzymałych zestawów klocków z tego materiału. Można do nich zaliczyć na przykład: Clics & Clicformers, Incastro, Little Architect, Loowi, czy Meli. Wybierając te klocki do przedszkola, mogą mieć Państwo pewność, że będą one odpowiednim wyborem nawet dla bardzo dużej grupy przedszkolaków. Klocki z plastiku pochodzące od tych producentów, nie łamią się, nie mają żadnych ostrych krawędzi, ani substancji szkodliwych dla dziecięcego organizmu. Klocki występują w bardzo zróżnicowanych pod względem ilości elementów zestawach. 
pixel