Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Formy zabawy dla chłopca i dziewczynki

2019-03-11
Formy zabawy dla chłopca i dziewczynki

Spis treści

Zabawa a płeć dziecka

Choć obecnie dużo mniej, niż kiedyś widać podział zabawek dla dzieci na te przeznaczone dla dziewczynek i te dla chłopców, to wciąż on istnieje. Podczas gdy chłopcy wybierają samochodziki, dziewczynki najczęściej wolą lalkę. Czy zatem kupując nową zabawkę powinniśmy się kierować przede wszystkim tym aspektem i zapewnieniem producenta dla kogo jest ona przeznaczona?

Niekoniecznie. Nierzadko dziewczynki również bardzo chętnie sięgną po samochodzik czy klocki dla dziewczynek, czy inne zabawki przeznaczone teoretycznie dla chłopców. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych preferencji malucha i to jest kwestia, która powinna mieć kluczową rolę. Lecz gdy przyjrzymy się współczesnym zabawkom, możemy dojrzeć także wiele propozycji bez względu na płeć malucha.

Uniwersalne zabawki

Istnieją bardzo uniwersalne zabawki, które świetnie sprawdzą się w przypadku rodzeństwa w postaci braciszka i siostrzyczki. Do wyboru mamy puzzle, planszówki czy klocki dla dzieci. Szczególnie rynek planszówek w ostatnich latach stał się bardzo obszerny i znajdziemy tam wiele interesujących pozycji. Począwszy od prostych klasyków, takich jak chińczyk i warcaby, po dużo bardziej zaawansowane i nowoczesne. Znajdziemy także wiele planszówek nawiązujących do współczesnych bajek czy seriali. Inną dobrą propozycją są klocki dla najmłodszych i dla starszych dzieci.

W tym przypadku również rynek stał się bardzo obszerny i znajdziemy propozycje niemal dla każdego. Od prostych kształtów i konstrukcji dla najmłodszych maluchów, po bardziej skomplikowane klocki dla starszych dzieci. Zabawa, nauka liczenia, czytania, trening koordynacji, logicznego myślenia - to wszystko może zapewnić naszym dzieciom zabawa klockami. Jak w przypadku wszystkich zabawek powinniśmy się kierować przede wszystkim gustem i zainteresowaniami dzieci. Istotne jest także, aby zabawki były bezpieczne, wybierzmy więc propozycje od sprawdzonych producentów zabawek dla dzieci.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel