Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Blog

Klocki dla małych artystów
Dzieci kochają kreatywne zabawy, które pozwalają im wyrazić niczym nieograniczoną wyobraźnię oraz zrealizować tysiące rodzących się w głowach pomysłów. Mali artyści nie muszą jednak korzystać wyłącznie z karki papieru, kredek, farby, bibuły i kleju. Wspaniałe dziecięce dzieła mogą powstawać również z klocków, pozwalających tworzyć niepowtarzalne budowle, mini rzeźby lub konstrukcje, których do tej pory nikt nie widział. Im więcej różnorodnych zestawów, tym więcej możliwości twórczych ma szansę wykorzystać nasz maluch. Jakie zestawy szczególnie warto mu sprezentować, jeśli chcemy rozwijać z nim duszę prawdziwego artysty?
Czytaj więcej
Nauka zasad ruchu drogowego z klockami
Dzieci od najmłodszych lat powinny wiedzieć, jak zachować się, podczas spaceru, powrotu z przedszkola lub też wychodząc pobawić się na podwórku. Często nie zdają sobie one sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą być nadjeżdżające samochody, a także czują się niepewnie, kiedy nagle znajdą się blisko rozpędzonego roweru. Dbając o bezpieczeństwo, warto jak najwcześniej uświadamiać je, jak powinien zachowywać się pieszy, aby nie spowodować zagrożenia na drodze. W nauce zasad ruchu drogowego bardzo pomocne są klocki dla dzieci. Jak można je wykorzystać, ucząc malucha odpowiedniego zachowania podczas spaceru?
Czytaj więcej
Zestawy klocków dla prywatnych przedszkoli
Rodzice, wybierając prywatne przedszkole dla swojego dziecka, mają duże oczekiwania co do oferty edukacyjnej. Chcą oni, aby oprócz zapewnienia odpowiedniej opieki nad maluchem, przedszkole było miejscem, które inspiruje oraz uczy. Decydując się na konkretną placówkę, biorą pod uwagę nie tylko opinie o pedagogach, ale również sprawdzają, jakie wyposażenie ona posiada. Dlatego tak ważne jest, aby w prywatnym przedszkolu znalazły się nowe zabawki, które nie tylko bawią, ale też uczą, rozwijając wiele umiejętności przydatnych nie tylko w dziecięcym świecie, ale również w późniejszym dorosłym życiu. Wśród takich zabawek nie może zabraknąć kilku zestawów kloców. Jakie modele sprawdzą się szczególnie dobrze?
Czytaj więcej
Klocki z motywem zwierząt
Są dzieci, które uwielbiają zwierzęta i już od najmłodszych lat proszą rodziców o to, żeby kupili im psa, kota, chomika czy rybkę. Nie zawsze jednak posiadanie czworonoga lub akwarium jest możliwe. Mimo to warto rozwijać pasję malucha do zwierząt, sprawiając mu prezent w postaci zestawu kloców-zwierzaków. Takie zabawki to pretekst do uczenia dziecka o świecie natury oraz okazja do wytłumaczenia maluchowi, jak bardzo odpowiedzialne jest posiadanie prawdziwego zwierzątka. Zabawa nimi wzmacnia ponadto w dzieciach predyspozycje, które potrzebne są w wymarzonych przez nich zawodach weterynarza czy tresera. Klocki przynoszą radość nie tylko bawiącym się nimi maluchom, ale również towarzyszącym im dorosłym. Na które modele szczególnie warto zwrócić uwagę?
Czytaj więcej
pixel