Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Wybór klocków dla dzieci według wieku

(379)

Zabawki dla każdego

Klocki to szczególna grupa zabawek, która jest uwielbiana przez dzieci w każdym wieku. Łączenie rozmaitych elementów i wznoszenie konstrukcji to angażująca forma zabawy, która nigdy się nie nudzi – nic dziwnego, że po klocki sięgają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Na stronie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór klocków, począwszy od zabawek konstrukcyjnych, po klocki edukacyjne dla dzieci. Poszczególne zestawy zawierają zróżnicowane elementy o odmiennych kształtach i łączeniach, które pozwalają na kreowanie zarówno prostych budowli, jak i złożonych konstrukcji w formie pojazdów, zwierząt, czy dinozaurów. Istotne jest, aby wybrana zabawka była nie tylko dostosowana do preferencji naszego malucha, ale również do jego wieku. Oczywiście poza klockami spotkać można także inne zabawki takie jak tablica magnetyczna.

Klocki a wiek dziecka

Klocki znajdujące się w naszej ofercie zostały podzielone na kategorie wiekowe, dzięki czemu z łatwością odnajdą Państwo interesujące modele zabawek. Wiek dziecka jest jednym z kluczowych czynników w kwestii doboru odpowiednich klocków. Czynnik ten związany jest między innymi z etapem rozwoju dziecka, a także z bezpieczeństwem. Klocki dla małych dzieci różnią się pod wieloma względami od klocków dedykowanych dzieciom w wieku szkolnym – zabawki te posiadają najczęściej niewielką ilość elementów, których wielkość i kształt uniemożliwia maluchowi ich połknięcie. Z kolei starsze dzieci doskonale wiedzą, w jaki sposób korzysta się z zabawek, jak również posiadają konkretne umiejętności, dzięki którym są w stanie samodzielnie kreować nawet złożone konstrukcje, dlatego warto zadbać o to, aby wybrany model klocków realizował ich potrzeby. Kierowanie się kryterium wiekowym jest szczególnie ważne, w przypadku kiedy wybieramy klocki edukacyjne dla naszej pociechy – wybór zabawki powinien być w pełni dostosowany do wiedzy dziecka i jego umiejętności. Klocki o zbyt wyśrubowanym poziomie trudności mogą skutecznie zniechęcić malucha do dalszej zabawy i na odwrót – zbyt niski poziom trudności sprawi, że zabawka szybko zostanie odłożona w kąt. W razie jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze naszych produktów oferujemy Państwu pomoc i fachowe doradztwo.

Jeśli jest jakaś zabawka, którą lubią się bawić wszystkie dzieci – bez względu na wiek czy płeć – to na pewno będą to klocki! Ważne jest jednak to, by dostosować poziom trudności układania i inne dodatkowe cechy klocków do aktualnych możliwości i preferencji maluchów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy praktyczną kategorię, w której wszystkie oferowane przez nas klocki dla dzieci zostały podzielone wg klucza wieku. To dzięki temu każdy, kto szuka pomysłu na prezent dla 6 latka z łatwością znajdzie w naszym sklepie klocki plastikowe idealnie dopasowane do jego potrzeb. Tak samo, jeśli komuś potrzebne są zabawki dla 4 latka – też może szybko i wygodnie dotrzeć u nas do tych najbardziej odpowiednich. Jedno jest pewne, bez względu na to, w czyje rączki trafią proponowane przez nas zabawki kreatywne, to w każdym przypadku są to produkty sprawdzane pod każdym kątem, dlatego w 100% bezpieczne dla każdego młodego miłośnika twórczych zabaw. Zapraszamy do skorzystania z oferty, służymy również fachową poradą przy doborze.
pixel