Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Klocki konstrukcyjne

(345)

Wyjątkowe klocki dla dzieci to prawdziwy przebój ostatnich sezonów. Zestawy klocków są chętnie wybierane na prezent dla miłośników budowania. Poza tym stale można również rozbudowywać posiadane zestawy, a tym samym dostarczać maluchom i sobie jeszcze większej radości. O zaletach klocków napisano już wiele. To najlepsza gimnastyka dla mózgu, oczu i dłoni, a kolorowy świat drewnianych i plastikowych elementów może wciągnąć na bardzo długi czas.

Czym wyróżniają się nasze klocki? - Klocki konstrukcyjne dla każdego

Najlepszą nauką przez zabawę niezmiennie są klocki konstrukcyjne, jakie można znaleźć w ofercie sklepu klocki.edu.pl. Przede wszystkim pozwalają w atrakcyjny sposób zdobyć nowe umiejętności, pobudzają kreatywność i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. To rewelacyjny trening, który oczywiście kojarzy się tylko z prawdziwą przyjemnością. W tym wypadku kolorowe elementy o bardzo różnorodnych kształtach dają okazję do tego, by tworzyć różnorodne kombinacje, budować czasem bardzo futurystyczne i niewiarygodne budowle oraz stale doskonalić kompetencje. I dlatego same klocki można układać według załączonej instrukcji lub też scenariuszy dostępnych w sklepach czy w internecie, a także wymyślając swoje własne niezwykłe konstrukcje. Te z pewnością będą zapierać dech w piersiach.

Klocki  dla dzieci - nieograniczone możliwości zabawy

Klocki dla dzieci konstrukcyjne doskonale odpowiadają na potrzeby dzieci, każdy mały konstruktor odnajdzie w nich wiele godzin świetnej zabawy. Z drugiej strony także dorośli chętnie się nimi bawią, więc to fantastyczny pomysł na rodzinną aktywność. Zawsze warto jednak dobierać konkretny zestaw do wieku i możliwości malucha oraz wspierać go szczególnie na początkowym etapie. Z czasem ta zabawa z pewnością będzie dla niego coraz bardziej atrakcyjna, ponieważ za każdym razem można zrobić coś lepiej czy inaczej. Wówczas na dywanie pewnie będą się pojawiać bardziej skomplikowane zestawy. W ten sposób można wiele dzieci nauczyć. To także idealna szansa na to, by same sprawdzały, co działa, a co niekoniecznie. Wszak kreatywność jest najbardziej pożądaną obecnie cechą.

Czego może nauczyć się dziecko poprzez zabawę klockami konstrukcyjnymi?

Oczywiście klocki konstrukcyjne dla dzieci będą również rozwijać umiejętności manualne malucha. I właśnie dlatego od lat nie wychodzą z mody, a na dywanach powstają pojazdy, miasta, mosty i to wszystko, co podpowiada wyobraźnia. Niezmiennie najatrakcyjniejsze jest samo budowanie oraz burzenie tylko po to, by na nowo postawić coś innego, większego, lepszego, co akurat będzie pasować do tematu zabawy. Sprawdź, która z naszych propozycji będzie świetna dla Twojego dziecka. W naszej ofercie znajdziesz zabawki konstrukcyjne dla młodych oraz starszych dzieci. 

Sprawdź nasze wpisy blogowe o:

Klocki konstrukcyjne

Klocki konstrukcyjne to klocki stworzone do twórczej zabawy. Dają możliwość do zapoznania się z elementami mechaniki czy techniki, jednocześnie kształtują myślenie przestrzenne i kreowanie budowli wg własnych pomysłów. Zabawa poprzez budowanie to również nauka planowania.

Klocki oczywiście rozwijają wyobraźnię u dzieci. Z niewielkich przecież elementów powstają niejednokrotnie cudne budowle stworzone przez zręczne paluszki naszych dzieci. Tutaj wyobraźnia jest niczym nieograniczona. To świetna inwestycja we wszechstronny rozwój naszych dzieci.

Klocki konstrukcyjne można podzielić ze względu na wielkość elementów i materiał z jakiego są wykonane oraz na zestawy proste jak i bardziej wymagające. W ofercie są klocki plastikowe, drewniane oraz magnetyczne. Z plastikowymi klockami o dużych elementach świetnie radzą sobie młodsze dzieci. Dla maluchów sprawdzą się również klocki drewniane, które zawierają jednocześnie magnesy. Zabawa nimi przynosi wiele radości i satysfakcji ponieważ wykreowane budowle są trwalsze i stabilne. Klocki magnetyczne to dla dzieci magia! Zawsze wywołują wiele emocji i zachwyt.

pixel