Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Klocki dla placówek publicznych, szkół i przedszkoli

(97)
W tej kategorii znalazły się bardzo różnego rodzaju klocki oraz inne pomoce edukacyjne, które powinny być na wyposażeniu przedszkoli. Klocki i pomoce dla przedszkoli muszą być wysokiej jakości i bezpieczne dla dzieci. 

Magnetyczne klocki z drewna

Najmłodsze dzieci zazwyczaj nie są w stanie poradzić sobie z układaniem budowli z tradycyjnych, drewnianych klocków. Stworzona przez nie w pocie czoła konstrukcja, zawala się, gdy tylko ktoś delikatnie jej dotknie. Dlatego, żeby budowanie z klocków było dla malucha bardzo dobrą zabawą, a nie powodem do płaczu, to dobrym wyborem będą magnetyczne klocki. Na pierwszy rzut oka przypominają one te klasyczne, którymi pewnie Ty sam bawiłeś się jako dziecko. Jednak jest to tylko złudzenie. Każdy z elementów zestawu został wyposażony w specjalny magnes, który sprawia, że klocki samoistnie się nie rozłączają. Nauczyciele w przedszkolu, mają przydzielone tak duże grupy dzieci, że nie są w stanie, pilnować każdego z osobna i wspólnie z nich budować konstrukcji z tradycyjnych, drewnianych klocków bez żadnych magnesów. 

Duże zestawy klocków z plastiku

Przedszkole rządzi się swoimi prawami. Najlepiej sprawdzą się tutaj naprawdę bardzo duże zestawy klocków z plastiku, na przykład takie, które mają po kilkaset elementów. Nauczycielki zazwyczaj nie mają czasu na to, żeby pakować klocki do papierowych opakowań. Dlatego dla przedszkoli polecamy takie zestawy, które od razu są zapakowane w duży, przeźroczysty pojemnik z kółkami. Sprzątanie klocków może być zabawą dla dzieci, jeżeli tylko odpowiednio się je, do niej namówi. Plastikowe klocki w przedszkolu powinny być bardzo kolorowe i dobrze leżeć w dziecięcych rączkach. Tylko wtedy, przedszkolaki się nimi nie znudzą.

Który zestaw odpowiedni dla kilkorga dzieci?

Przede wszystkim podczas zabawy kilku dzieci naraz zwracamy szczególną uwagę na ilość elementów, żeby każde dziecko swobodnie mogło przekładać swoją wyobraźnię na tworzone konstrukcję. Dobrym wyborem w takiej sytuacji będą zestawy edukacyjne klocków Meli składające się z 3500 elementów, czy zestaw klocków PlusPlus Mini zawierający 3600 elementów. Z pewnością takim zestawem może się bawić nawet sześcioosobowa grupa i każde dziecko z osobna stworzy swoją budowlę. Wartymi uwagi będą również zestawy klocków Morphun składające się z 1000, czy nawet 1200 elementów! Zależnie od tego, do jakiej grupy wiekowej chcemy dopasować klocki, z marką Morphun nie będzie z tym najmniejszego problemu. Duże zestawy klocków konstrukcyjnych Morphun znajdziemy zarówno dla 3 latka, 4 latka, jak i dla grupy 5 latków. Dla każdego dziecka znajdzie się tutaj coś innego. 


pixel