Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Zabawa klockami czy nauka- jak zmotywować malucha do nauki poprzez zabawę?

2019-09-30
Zabawa klockami czy nauka- jak zmotywować malucha do nauki poprzez zabawę?

Spis treści

Nauka przez zabawę zawsze przynosi najwięcej korzyści. Dzieci uczą się błyskawicznie. Szybko rozwijają swoją wyobraźnię i umiejętności logicznego myślenia. Z tego względu dobrze jest zainwestować w zabawki, które nie tylko dadzą mu dużo radości, ale również pomogą im zwiększyć ich umiejętności motoryczne i inteligencję. Na pewno bardzo dobrym pomysłem jest zakup klocków edukacyjnych. Są doskonałe do wspólnej zabawy, więc dodatkowo wzmocnisz też bliską więź z Twoją pociechą.

Dzieci lubią interesujące zabawki

Klocki edukacyjne im to umożliwią. Dzieci tak bardzo kochają klocki, ponieważ nie można się przy nich nudzić. Nowa lalka jest ciekawa przez chwilę, a odkrywanie klocków daje wprost nieograniczone możliwości. Dzięki tego rodzaju klockom dzieci mogą na przykład poznawać świat literek i cyferek. Klocki sprawiają, że maluchowi jest łatwiej odnaleźć się we współczesnym świecie. W dodatku klocki często mają wiele elementów, co pozwala na wspólną zabawę, na przykład z rówieśnikami, rodzeństwem lub rodzicami.

Klocki edukacyjne Little Architect - Litery i Cyfry 630 el. 

Wspólna zabawa klockami edukacyjnymi daje szanse na lepsze poznanie się dzieciom. Czasami łatwiej jest przełamać bariery lub się polubić, gdy na przykład można wspólnie poprowadzić zabawkowe zoo. Klocki edukacyjne pomagają w rozwijaniu kreatywności, wyobraźni i logicznego myślenia. Klocki tego typu dają dziecku możliwość tworzenia czegoś od podstaw i pełnego zaangażowania w zabawę. Pociecha sama podejmuje decyzje. Uczy się rozwiązywać problemy i wytrwale dążyć do zamierzonego celu. W dodatku rozwija w sobie umiejętność logicznego myślenia. Starania dziecka zazwyczaj bywają nagrodzone.

Jakie są rodzaje klocków edukacyjnych?

Kupując dziecku klocki edukacyjne, motywujesz je do nauki. Klocki dla dzieci mogą być bardzo różne. Jedne z nich na przykład pozwalają dziecku poznać zwierzątka, cyferki, literki. Natomiast inne klocki w postaci tablicy magnetycznej umożliwiają tworzenie nieograniczonej ilości grafik dzięki dołączonym do niej punktom magnetycznym. Taka tablica pozwala na rozwijanie nie tylko wyobraźni dziecka, ale również zdolności manualnych. Można na niej rysować nie tylko obiekty, ale również cyfry i w ten sposób uczyć się na przykład dodawania. Polecamy również klocki edukacyjne w formie klocków matematycznych. Są one dopasowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Można dzięki nim nauczyć się cyfr oraz podstawowych działań matematycznych.

 Newmero - klocki matematyczne. Zestaw 285 el.

Klocki edukacyjne są skonstruowane w taki sposób, aby dziecko szybko chłonęło wiedzę i jednocześnie miało przy tym dobrą zabawę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że takie klocki są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład plastiku lub drewna. Klocki pozwalają dziecku rozwijać umiejętności liczenia, czytania i pisania. Na pewno przydadzą się one w przedszkolu lub w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Warto wybrać klocki pochodzące od firmy, która produkuje je już od wielu lat, na przykład klocki Morphun, czy Newmero. Gwarantują one doskonałą zabawę i szybką naukę.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixel