Klocki Newmero

Klocki edukacyjne Little Architect

Newmero – Radość liczenia
Obecność gier i zabawek matematycznych w dzieciństwie jest ogromnie ważna dla późniejszych możliwości uczenia się człowieka. Klocki Newmero mogą być wykorzystane do różnych gier i zabaw, przykładowo do: – poznawania i budowania liczb – liczenia i sortowania – dopełniania do 10 (gra „przyjaciele dziesiątki”) – dodawania i odejmowania - opracowywania własnych strategii potrzebnych do szybkiego liczenia w pamięci.
ZAPROJEKTOWANE Z DZIEĆMI I DLA DZIECI Klocki Newmero rozwijają u dzieci ich umiejętność liczenia i pomagają zrozumieć podstawy matematyki. Są idealne dla dzieci, które są ciekawe i interesują się liczbami, ale również dla tych, które nie są zainteresowane i mają trudności w nauce matematyki. Sprawdzą się również jako pomoc dla dzieci, które matematyki mają już dość bo zostały do niej skutecznie zniechęcone. Liczby jako takie mogą być trudne do zrozumienia dla dzieci jeśli są napisane tylko na papierze. Dzieci muszą poczuć i doświadczyć liczb wszystkimi zmysłami, aby łatwiej, szybciej i przede wszystkim przyjemniej uczyć się matematyki. Klocki Newmero pomagają dzieciom zrozumieć liczby i logikę jaka za nimi stoi.
Na pytanie co jest potrzebne aby zbudować liczbę „534” nie odpowiedzą „5, 3 i 4” ale „pięćset, trzydzieści i cztery”. To ogromna różnica bo „534” to wartość a nie 3 cyfry napisane obok siebie. Dzieci szybko same poznają zasady jakimi posłużył się projektant klocków. Działają intuicyjnie, a poczucie odkrywania nieznanego i możliwość powiedzenia sobie „potrafię”, „rozumiem” umacnia ich wiarę w siebie i swoje możliwości. Celem klocków Newmero jest obrócenie abstrakcyjnego systemu dziesiętnego w namacalne doświadczenie.
Zrozumienie liczb przez dotyk, budowanie i rozkładanie jest czymś zupełnie innym niż pisanie cyfr na kartce. Klocki zostały zaprojektowane razem z dziećmi i dla dzieci. Kształt, materiał, rozmiar i waga zostały odpowiednio dopasowane pod potrzeby dzieci i sposób w jaki poznają świat. Klocki są produkowane w Europie i wykonane z wysokiej jakości, mocnego, wolnego od PBA plastiku.