Klocki edukacyjne

Zestaw klocków edukacyjnych dla dzieci Polecamy Państwa uwadze klocki edukacyjne, czyli w swym założeniu zabawkę łączącą radość płynącą z zabawy z nauką. Klocki są tą zabawką, która nie tylko zapewnia znakomitą rozrywkę, ale również przynosi szereg korzyści dydaktycznych i edukacyjnych, wspierając rozwój psychofizyczny dziecka i przygotowuje go do funkcjonowania w świecie.

Klocki edukacyjne - najważniejsze zalety

Bawiąc się wspólnie czy to z rodzicami, rodzeństwem lub rówieśnikami, dziecko rozwija w sobie cechy społeczne, uczy się nawiązywać pierwsze relacje i rozwiązywać pierwsze konflikty. Ponadto, zabawa klockami edukacyjnymi i nie tylko pomoże dziecku w wypracowywaniu koncentracji i wytrwałości w działaniu, lecz także pobudzi umysł do szukania efektywnych rozwiązań, np. trudności we wzniesieniu konkretnej budowli. Prezentowane przez nasz sklep klocki edukacyjne dla dzieci są zaprojektowane w ten sposób, aby maluchy mogły w kreatywny sposób rozwijać swój umysł i konkretne umiejętności, w tym m.in. liczenie, rozróżnianie kolorów czy logiczne myślenie. Przy tym gwarantują bezpieczną zabawę.

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych

Maluchy uczą się nowych umiejętności niemal każdego dnia. Robią to najczęściej podczas zabawy, bo przecież głównie ta czynność wypełnia ich plan zajęć. Podsuwając dzieciom różnego rodzaju zabawki edukacyjne, możemy wspomagać naukę, nie odbierając im chwil przyjemnej rozrywki. Współczesne układanki, klocki i gry wspierają psychomotoryczny rozwój dzieci i widocznie przyspieszają przyswajanie wielu umiejętności. Dzieci znaczenie szybciej uczą się czytać i pisać, a także obsługiwać urządzenia takie, jak tablety czy komputery.

W naszym sklepie klocki.edu, znajdziesz wiele ciekawych zabawek edukacyjnych, które pozwolą połączyć naukę i zabawę zarówno maluchom w wieku 1-3 lat, jak i starszym kilkulatkom przygotowującym się do szkoły. To między innymi seria klocków Elfiki, ucząca dzieci rozróżniania i dopasowywania kształtów oraz trenująca spostrzegawczość i cierpliwość. To wysokiej jakości zabawki edukacyjne wykonane z ekologicznego materiału pozyskiwanego z trzciny cukrowej. Bezpieczne i przygotowane bez drobnych elementów tak, aby mogły się nimi bawić nawet kilkumiesięczne maluchy.

Edukacja na różnych poziomach dzięki zabawkom

Dla starszych dzieci przygotowano między innymi różnego rodzaju układanki, klocki w kształcie zwierząt czy magnetyczne puzzle. Nasze zabawki edukacyjne możesz nie tylko dostosować do wieku dziecka, ale i jego zainteresowań. Posiadamy w ofercie zarówno klocki uczące liter alfabetu wraz z podstawami muzyki, jak i układanki matematyczne w zestawach dopasowanych do poziomu wiedzy dziecka. Z kolei klocki, z których można budować różne postacie ludzi lub zwierząt, dobierając im indywidualnie cechy wyglądu, wyzwolą w dzieciach kreatywność, a duża liczba elementów zapewni świetną zabawę na wiele godzin. W naszej ofercie znajdziesz także kolorowe znikopisy, tablice magnetyczne, klocki konstrukcyjne wspomagające rozwój wyobraźni przestrzennej oraz wiele innych zabawek edukacyjnych przygotowujących kilkulatki do nauki w szkole.

Zobacz też inne kategorie z klockami konstrukcyjnymimagnetycznymi i plastikowymi.

Sprawdź nasze wpisy blogowe o:

Klocki edukacyjne

Nie bez powodu klockom przypisuje się status zabawek edukacyjnych. Radość płynąca z zabawy, która ma bezpośrednie przełożenie na naukę. Zabawa klockami to pasja tworzenia ale i poznawanie pierwszych literek i cyfr, grupowanie elementów ze względu na rodzaj, kolor czy wielkość oraz pierwsze działania matematyczne czy poznawanie podstawowych elementów mechaniki. Wspieranie rozwoju psychofizycznego naszych dzieci oraz nawiązywanie relacji z rówieśnikami poprzez zabawę w grupie.

Klocki edukacyjne to naprawdę inwestycja w rozwój naszych dzieci. Jest wiele badań, które realnie pokazują jak wiele można osiągnąć poprzez zabawę klockami.

Klocki konstrukcyjne to ćwiczenia zręczności, koordynacja wzrokowo-ruchowa, nauka planowania i rozwijanie wyobraźni. Nauka cierpliwości oraz umiejętność zabawy w grupie. Dzieciom o dużym temperamencie pomagają się wyciszyć, z kolei dzieciom nieśmiałym ułatwiają wejście w grupę rówieśniczą poprzez zabawę. Pojawią się uczucia dumy i satysfakcji kiedy projekt nabiera realnych kształtów.

Zabawki edukacyjne mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka na wiele sposobów. Oto kilka przykładów:
Umiejętności matematyczne: zabawki edukacyjne, takie jak klocki liczbowe czy gry logiczne, mogą pomóc dziecku rozwijać umiejętności matematyczne, takie jak liczenie, rozumienie pojęć matematycznych i rozwiązywanie problemów. Umiejętności językowe: zabawki, takie jak książki czy gry planszowe, które zachęcają do czytania lub rozmowy, mogą pomóc dziecku rozwijać umiejętności językowe, takie jak słuchanie, mówienie i czytanie. Umiejętności motoryczne: zabawki, takie jak puzzle czy klocki, mogą pomóc dziecku rozwijać koordynację ręka-oko i zdolności manualne.

Tak, zabawki mogą jednocześnie bawić i edukować dzieci. Zabawki edukacyjne są projektowane tak, aby połączyć zabawę z nauką. Przykładem mogą być klocki, które pozwalają na budowanie różnych konstrukcji, a jednocześnie rozwijają umiejętności matematyczne i logiczne. Gry planszowe, które pozwalają na zabawę z rodzeństwem czy rodzicami, a jednocześnie uczą strategicznego myślenia i rozwiązywania problemów.
Zabawki edukacyjne mogą pomóc dzieciom rozwijać różne umiejętności, takie jak matematyka, język, nauki przyrodnicze, umiejętności motoryczne, itp. mogą również pomóc dzieciom rozwijać umiejętności społeczne i emocjonalne, takie jak empatia, rozumienie relacji międzyludzkich, itp.