Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

5 powodów, dla których warto postawić na klocki magnetyczne!

2021-08-10
5 powodów, dla których warto postawić na klocki magnetyczne!

Budowanie i wznoszenie ciekawych konstrukcji z klocków magnetycznych niesie za sobą szereg zalet, na które jako rodzic powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Sama zabawa gotowymi zestawami pobudza kreatywność i wyobraźnię, rozwija niezbędne zdolności motoryczne oraz uczy dzieci rozpoznawania kształtów i kolorów. To jednak nie wszystkie z zalet, które trzeba wymienić, myśląc o klockach magnetycznych. Jeśli i ty zastanawiasz się nad prezentem dla swojej pociechy i chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, koniecznie czytaj dalej i poznaj najciekawsze klocki dla dzieci dostępne na rynku!

Spis treści

Klocki magnetyczne - wszystko, co musisz wiedzieć

Klocki magnetyczne szybko mogą okazać się niezbędnymi artykułami, po które Twoja pociecha będzie sięgać codziennie. Nie tylko dają nieograniczone możliwości zabawy, ale także zachęcają dzieci do rozwoju kluczowych umiejętności. Klocki przeznaczone są dla dzieci już od drugiego roku życia. Zabawa klockami, które łączą się ze sobą, pozwala dzieciom zrozumieć otaczający ich świat i budować umiejętności niezbędne w przyszłości!

Mózg najszybciej rozwija się we wczesnym dzieciństwie. W ciągu pierwszych czterech lat życia dzieci uczą się kluczowych umiejętności życiowych, które mogą znacząco wpływać na społeczne, emocjonalne, fizyczne i poznawcze aspekty ich życia. Nieodłączną częścią życia dziecka jest zabawa. Jako rodzic masz szereg możliwości zakupu zabawek, które nie tylko zaangażują i zainteresują dziecko, ale też dadzą ogromne możliwości konstrukcji! Oznacza to, że dzieci będą mogły rosnąć i rozwijać się we własnym tempie i bez ograniczeń.

Klocki magnetyczne prezentowane w naszym sklepie internetowym świetnie nadają się do zabawy dla dzieci w różnym wieku - od 2 do 5 roku życia.

Klocki magnetyczne BIG Magic Cubes 34el.

Jakie są zalety edukacyjne klocków magnetycznych?

Nauka przez zabawę to określenie, które na przestrzeni ostatnich lat zyskało jeszcze bardziej na znaczeniu i popularności. Rodzice wybierając zabawki, oprócz aspektów rozrywkowych, zastanawiają się również nad ich wpływem na rozwój i naukę. Klocki magnetyczne należą do kategorii klocków konstrukcyjnych, które rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą rozwiązywać problemy, a bezpieczne materiały, z których zostały wykonane zapewniają komfortową i wielogodzinną zabawę. Co najciekawsze, klocki magnetyczne dostępne w ofercie naszego sklepu mają dołączoną instrukcję, która może naprowadzić dziecko do tworzenia konkretnych budowli i konstrukcji. Ponieważ to jednak wychodzenie poza schemat i podążanie za własnym pomysłem jest znacznie ciekawsze w zabawie, klocki można układać na wymyślony przez siebie sposób. Instrukcję można traktować jako wstęp do dalszej, niczym nieograniczonej zabawy.

Klocki magnetyczne oferują dzieciom możliwość rozwijania całej gamy umiejętności, w tym między innymi:

- budowania trójwymiarowych obiektów,
- rozpoznawania różnorodnych kształtów,
- konstruowania przeróżnych elementów,
- pojęcia przestrzennego i rozwiązywania problemów,
- kreatywności...

...i wiele więcej!

Co wyróżnia nasze klocki magnetyczne?

Magnesy, z których składają się nasze klocki pozwalają dzieciom budować wysokie konstrukcje i budynki, które nie rozpadną się tak łatwo. Klocki od firm takich jak Magical Magnet, Flip & Snap, MagFun, Genii Creation czy Kooglo są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jeśli zaczniesz przeglądać prezentowaną ofertę zobaczysz, że klocki występują w różnych wersjach jeśli chodzi o materiał wykonania. Masz do dyspozycji klocki drewniane, jak i te z nietoksycznego tworzywa ABS, które nie zawierają BPA. Niektóre modele mają również piękne wykończenie przypominające szkło, a więc są szalenie atrakcyjne dla dzieci, motywując do ciekawej zabawy.

Magical Magnet 98 el. - Klocki Magnetyczne

Jakie klocki magnetyczne wybrać?

Magnetyczne klocki to idealny prezent zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Przykładem mogą być klocki magnetyczne BIG Magic Cubes 34el. składające się z różnokolorowych elementów zachęcających do zabawy. Łączą się w każdej płaszczyźnie, dzięki czemu dziecko nie będzie czuło żadnych ograniczeń. Ten zestaw z całą pewnością zapewni dzieciom rozrywkę na wiele godzin!

Magical Magnet 98 el. - klocki magnetyczne to zestaw pełen niespodzianek! Dzięki niemu twoja pociecha stworzy ciekawe konstrukcje. Różnorodne elementy wspomogą dziecko w nauce barw i zrozumieniu kształtów. W zestawie znajduje się także instrukcja, która w przejrzysty i prosty sposób prezentuje przykładowych konstrukcje, które można układać.

Prezentowane powyżej zestawy magnetycznych klocków konstrukcyjnych zawierają różne kształty, dzięki czemu dzieci mogą teraz rozwinąć swoją wyobraźnię na wyższy poziom, tworząc to, na co mają ochotę. Jeśli szukasz zabawki dla dziecka, która jednocześnie przyniesie szereg korzyści, sprawdź klocki dostępne w naszej ofercie - każdy model, który wybierzesz, będzie świetnym wyborem, zapewniając wielogodzinną zabawę!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

pixel