Klocki magnetyczne

Niebieski samolot zbudowany z klocków magnetycznych dla dzieci Szukasz oryginalnej zabawki dla dziecka, która zapewni mu ciekawą rozrywkę, a przy okazji wspomoże jego rozwój? Wypróbuj klocki magnetyczne, w których drewniane lub plastikowe elementy wyposażone są w magnesy, dzięki którym można swobodnie łączyć ze sobą poszczególne części. Klocki z magnesami, jak na przykład klocki Magical Magnet pozwalają na kreatywną zabawę, ponieważ dzięki nim można stworzyć niepowtarzalne konstrukcje, postaci, pojazdy poprzez różne konfiguracje łączenia magnetycznych elementów. Ponadto pobudzają dzieci do myślenia - wymagają uruchomienia wyobraźni przestrzennej. W naszym sklepie dostępne są klocki magnetyczne MagfunGenii Creation i klocki magnetyczne Tactoids, przeznaczone dla dzieci od 3-4 roku życia. W każdym pudełku znajdują się przydatne instrukcje z przykładami podstawowych budowli i innych wielowymiarowych konstrukcyjnych. Poszczególne elementy klocków są większe, aby małe dzieci mogły bawić się nimi w bezpieczny sposób. Jednak oprócz pokazanych w instrukcji budowli, z klocków magnetycznych można tworzyć jeszcze inne, fascynujące konstrukcje.
Trzeba pamiętać, że klocki magnetyczne pozwalają dziecku na łatwiejsze osiągnięcie wyznaczonego celu. Łatwość budowy konstrukcji, łatwość łączenia poszczególnych elementów to ewidentne zalety budowania z tego rodzaju klocków. Ważna jest również trwałość wykonanych modeli. Magnesy ułatwiają budowanie nawet zaawansowanych konstrukcji a dzięki wielu rodzajom klocków dzieci mogą dobrać te, które najbardziej przypadną im do gustu. Od bardzo prostych dużych klocków dla mniejszych dzieci poprzez bardziej wymagające systemy konstrukcyjne. Magnetyczne klocki mogą przyciągać się w każdej płaszczyźnie lub też w przypadku niejednorodnych klocków odpychać. Oba systemy mają swoje zalety i z całą pewnością przy budowaniu sprawią dzieciom wiele radości, bo edukacja poprzez zabawę jest wyjątkowo ważna w rozwoju. Ważne, żeby wybierać klocki dostosowane do wieku dziecka - dzięki czemu będzie to zabawka nie przysparzająca kłopotów a dająca wiele satysfakcji. Wyzwania czekają w zasięgu ręki!

Zapraszamy także do sprawdzenia innych kategorii w naszym sklepie:

klocki konstrukcyjne - klocki edukacyjne - klocki plastikowe

Więcej informacji o klockach magnetycznych możesz znaleźć na naszym blogu:

Szukasz bezpiecznych zabawek dla dzieci? Wybierz drewniane klocki magnetyczne!

Z nami wszystko się poukłada. O klockach magnetycznych KOOGLO