Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Nauka zasad ruchu drogowego z klockami

2017-08-23
Nauka zasad ruchu drogowego z klockami

Spis treści

Zacznij od zabawy w budowanie

Każda wiedza dużo łatwiej się przyswaja, jeżeli podana jest w przystępnej formie. Dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę, gdyż nie czują się wtedy zmuszane do niczego, a najczęściej nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele różnych umiejętności rozwijają. Zanim zaczniemy tłumaczyć dzieciom, w jaki sposób należy zachować się na drodze, warto skupić się na samej zabawie. Do rozmowy niezbędne będą pojazdy, na których łatwiej wytłumaczymy wiele różnych aspektów poruszania się na drodze. Dzieci chętnie zbudują samochody, motocykle, koparki lub rowery, jeśli tylko będą miały odpowiedni zestaw klocków, wyposażony przede wszystkim w koła. Różnorodność dostępnych modeli pozwoli dopasować ten najodpowiedniejszy do wieku oraz płci malucha. Nie powinniśmy jednak ulegać w tym przypadku stereotypom. Warto zachęcać do zabawy pojazdami również dziewczynki, aby także one zapoznały się z ważnymi zasadami panującymi na drodze.

Dopasuj klocki do możliwości malucha

Naukę zasad ruchu drogowego poprzez zabawę można zaczynać już kiedy dziecko ma dwa latka. Rekwizytem przydatnym do takiej nauki będzie na pewno zestaw aż czterdziestu pojazdów Go Go, wykonanych z dużych fragmentów, których maluch na pewno nie połknie. Urozmaicone elementy, wśród których znajdują się samochody, ciuchcie oraz pojazdy budowlane, na długo utrzymają uwagę dziecka oraz zachęcą do wysłuchania podstawowych zasad poruszania się na spacerze z mamą, tatą czy babcią. Starszym dzieciom zdecydowanie przypadną do gustu natomiast bardziej skomplikowane zestawy, które wymagają większego zaangażowania w stworzenie pojazdów z mniejszych elementów.

Klocki edukacyjne pojazdy Go-Go

Dzieci, które ukończyły trzeci rok życia, na pewno ucieszą się z zestawu klocków konstrukcyjnych Wise, pozwalającego zbudować koparki, wozy strażackie, spychacze oraz wiele innych modeli pojazdów, spotykanych na codziennej drodze do przedszkola. Do zestawu ponadto dołączona jest postać, która z powodzeniem może odgrywać pana kierowcę, policjanta czy też pieszego, co znacznie ułatwi rodzicom przekazanie dziecku zasad ruchu drogowego. Jeszcze starsze dzieci, te które mają ponad pięć lat, docenią natomiast zestawy dla zaawansowanych firmy Morphun, zawierające motocykle, wyścigówki lub skutery, zapewniające wielogodzinną zabawę dzieciom oraz dające rodzicom szansę na wytłumaczenie bardziej skomplikowanych zasad obowiązujących na drodze.  
Klocki edukacyjne Wise-i
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017

Polecane

pixel