Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki dla małych artystów

2017-08-23
Klocki dla małych artystów

Spis treści

Wspaniałe dzieła z klocków magnetycznych!

Zabawki, które dają ogromnie dużo możliwości artystycznych, a także są przystosowane do możliwości nawet najmłodszych twórców, to nowoczesne klocki magnetyczne. Ich działanie nie różni się zbytnio od najbardziej klasycznych modeli, którymi bawili się jeszcze rodzice oraz dziadkowie, ale wyposażone zostały w magnesy, delikatnie przyciągające elementy do siebie. Zapewniają stabilność konstrukcji, tak podatnej na rozpadnięcie się przez kilka nieuważnych ruchów malucha. Pozwalają zbudować prawdziwe dzieła architektoniczne: wieże, zamki, mosty, luksusowe domy oraz malutkie domki. Ich magnetyczne właściwości ponadto umożliwiają stworzenie przestrzennych rzeźb, które urozmaicą dziecięcy park, ogród zoologiczny czy podwórko przed domkiem. Dodatkową zaletą klocków jest ich neutralny kolor. Bez problemu można zatem zupełnie je odmienić, ozdabiając wzorkami, kolorową farbą, naklejkami lub brokatem, dając dzieciom okazję do artystycznego szaleństwa.
Klocki edukacyjne drewniane Kooglo

Rozbudowane zestawy dla prawdziwych artystów

Starsi artyści znacznie bardziej docenią zestawy, które składają się z dużej ilości elementów. Pozwalają one tworzyć znacznie pokaźniejsze konstrukcje, o bardziej skomplikowanej strukturze. Ze względu na to, że są większym wyzwaniem dla konstruktora, przeznaczone są dla tych dzieci, które ukończyły cztery lata. Z ich pomocą można stworzyć niesamowite dzieła: postaci, zwierzęta, maszyny, a także nieznane do tej pory nikomu twory wymyślone przez najmłodszych. Do zestawu dołączone są pobudzające kreatywność instrukcje, jednak mogą być one tylko wskazówką, wykorzystywaną przez maluchów w celu nauki, aby potem móc tworzyć wyłącznie własne dzieła.
Klocki edukacyjne Morphun

Dlaczego warto pobudzać umiejętności artystyczne u dziecka?

Mały artysta, tworząc swoje dzieła, znacznie poprawia motorykę ruchową. Dzięki temu, że dotyka kloców, sprawdza ich strukturę oraz chwyta je, uczy się, jak powinna poprawnie funkcjonować dłoń. Jest to niezbędna wiedza, przekładająca się na późniejsze efekty w nauce pisania, a także wyniki małych sportowców. Tworzenie artystycznych dzieł z klocków wpływa również na wyobraźnię przestrzenną, która jest niezbędna w wielu zawodach technicznych. Ponadto chwalenie dziecka za tworzenie niestandardowych połączeń wzmacnia w nim poczucie, że warto być kreatywnym i nie działać wyłącznie zgodnie ze schematami. Ta cecha jest szczególnie doceniana w dorosłym życiu. 
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel