Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

10 najlepszych klocków dla 4-latka

2019-09-05
10 najlepszych klocków dla 4-latka

Spis treści

Niezależnie od tego, czy masz w domu 4-letniego malucha, czy stoisz przed wyzwaniem zakupu prezentu dla dziecka znajomych, to w tym artykule pomożemy Ci znaleźć najbardziej odpowiednie klocki dla niego. Dzieciaki w tym wieku wprost uwielbiają tworzyć coś od podstaw. Są bardzo kreatywne i wprost uwielbiają bawić się klockami przez długie godziny. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko nie tylko miało frajdę z otrzymanego prezentu, ale również rozwijało wyobraźnię, to klocki konstrukcyjne będą najlepszym wyborem. Najpopularniejsze firmy produkujące klocki to Morphun oraz Clicks. Co jeszcze polecamy?

Najlepsze klocki dla 4-latka:

1. Morphun Junior

Te klocki występują w naprawdę ogromnych opakowaniach. Klocki Morphun Junior czasami mają nawet ponad 1000 elementów, co daje prawie 7 kg klocków. To doskonała zabawka nie tylko dla jednego dziecka, ale na przykład dla rodzeństwa. Wtedy mogą się razem bawić i wspólnie tworzyć niesamowite budowle z klocków konstrukcyjnych.

Morphun Junior 500+100el. - Klocki konstrukcyjne

2. Morphun Xtra

Natomiast ta seria klocków pozwala na budowanie ciągników, maszyn budowlanych, zwierzątek, różnego rodzaju pojazdów. Dostępne są dwie wersje: klocki Morphun Junior Xtra oraz Morphun Advanced Xtra. Te klocki bardzo mocno rozwijają wyobraźnię i zwiększają kreatywność. Jest do nich dołączone trwałe pudełko, które ułatwia przechowywanie.

 

3. Volk's Baukasten

Kolejnym bardzo dobrym pomysłem na prezent dla 4-latka są klocki Volk's Baukasten. Charakteryzują się one łatwym sposobem montażu, z którym bez problemu poradzi sobie każde dziecko. Można z nich zbudować na przykład własny pojazd, który dzięki wielu elementom dostępnym w zestawie można dowolnie zmieniać.

Klocki Volk's Baukasten Motocykl 75 el.

4. Morphun GearPhun

Ten zestaw klocków konstrukcyjnych jest przeznaczony do budowania ruchomych konstrukcji. Morphun GearPhun a pewno zachwycą każdego chłopca, ponieważ może on z nich stworzyć praktycznie dowolny pojazd. W zestawie znajduje się wiele kół zębatych.

 

5. Morphun Hi-Qube

To propozycja dla chłopców, których ulubionym zajęciem jest budowanie mostów i budynków. W zestawie znajdziesz aż 100 elementów. Dużą zaletą klocków Morphun Hi-Qube jest to, że bardzo łatwo się łączą. Pozwolą one rozwijać twórcze myślenie i wyobraźnię.

Morphun Hi-Qube Kindergarten 270 el. - Klocki konstrukcyjne

6. PlusPlus Mini Mix Edu

To zupełnie odmienna propozycja, ponieważ są to klocki edukacyjne, ale uważamy, że również powinny się znaleźć na tej liście. Klocki PlusPlus wyróżniają się tym, że pozytywnie wpływają na zdolności motoryczne u maluchów.

Klocki PlusPlus Mini Mix Edu 3600 el.

7. Clics Tuba 5 w 1

Można z nich stworzyć zarówno łódź, jak i samochód wyścigowy. Zabawa klockami Clics nie tylko ma pozytywny wpływ na wyobraźnię dziecka, ale również uczy go cierpliwości oraz dzielenia się zabawkami z innymi,

 

8. Ludus Michi Mich

W zestawie znajdują się klocki z otworami oraz ,,śrubki”, które ucieszą każdego małego majsterkowicza. Chłopcy mogą z nich zbudować przeurocze zwierzątka. W dodatku można dokupić kolejny zestaw Ludus z jeszcze innymi częściami, aby zabawa była jeszcze lepsza.

Ludus Michi Mich 158 el. Klocki konstrukcyjne

9. Wyjątkowe zwierzaki - Klocki Obludarium

Jeżeli chłopiec, dla którego masz kupić prezent lubi zwierzaki, to klocki Obludarium będą najlepszym wyborem dla niego. Z tego zestawu klocków konstrukcyjnych można stworzyć na przykład zabawne ptaszki.

Wyjątkowe zwierzaki - Klocki Obludarium 62 el.

10. Loowi Pojazdy

Jak sama ich nazwa wskazuje, można z nich tworzyć wymarzone pojazdy. Klocki Loowi występują w postaci kolorowych koralików.

Który z tych zestawów konstrukcyjnych najbardziej przypadł Ci do gustu?

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019

Polecane

pixel