Morphun Advanced Xtra

klocki Morphun Advanced Xtra Czasy, gdy główną rolą zabawki było po prostu zabicie nudy lub sprawienie, aby dziecko zajęło się nią przez chwilę dając odrobinę wytchnienia dla rodzica już dawno odeszły w zapomnienie. Dziś do tego zagadnienia podchodzi się z dużo większą rozwagą. Każdy odpowiedzialny rodzic selekcjonuje akcesoria, z którymi styka się jego pociecha wybierając przede wszystkim bezpieczne i stymulujące jego rozwój. Dobrym przykładem tego typu zabawek są klocki edukacyjne, które mają połączyć rozrywkę z nauką. Wykorzystując klocki konstrukcyjne wzmacniamy rozwój wielu umiejętności malucha, przede wszystkim zdolności manualnych i wyobraźni, która jest jedynym ograniczeniem podczas zabawy. Wszystkie plastikowe klocki dla dzieci, które są dostępne na europejskim rynku spełniają wysokie wymogi bezpieczeństwa. Jednymi z popularniejszych są klocki morphun składające się z wielu elementów o szerokiej gamie możliwości ich połączenia. Zestawy z serii Morphin Advanced Xtra to klocki dla 5 latka i nie powinny być kupowane dla dużo młodszych dzieci.
Rodzaje klocków Morphun Klocki konstrukcyjne typu Morphun Advanced Xtra zalecane są dla dzieci w wieku powyżej 5 lat i zawierają mniejsze łączniki. Zbudowane zostały na bazie klocków Morphun Advanced. Zawierają również dodatkowe elementy (łączniki). Klocki te przeznaczone są dla starszych dzieci i bardziej zaawansowanych budowniczych.
Zestaw klocków Morphun Advanced Xtra Instrukcje w zestawach dostosowane są do zalecanego wieku dziecka.
Podstawowe konstrukcyjne klocki plastikowe (kwadraty, trójkąty i koła) są jednakowej wielkości we wszystkich zestawach. Różnica polega na sposobie łączenia ze sobą poszczególnych klocków. Bok każdego kwadratu i trójkąta to 3 cm - średnica koła 5,5