Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Uniwersalne prezenty świąteczne dla dzieci - klocki edukacyjne

2019-11-19
Uniwersalne prezenty świąteczne dla dzieci - klocki edukacyjne

Spis treści

Pewnie jak każdego roku, zastanawiasz się nad tym, co kupić swoim bliskim na święta. Z dorosłymi jest trochę łatwiej, bo bywa, że w czasie roku wspominają o tym, co bym im się przydało, albo tuż przed świętami mówią wprost, że marzą o konkretnym modelu zegarka. Natomiast z dziećmi sprawa jest o tyle kłopotliwa, że albo podobają im się wszystkie zabawki, ale tylko przez chwilę, albo żadna. Co wybrać, skoro Twoje dziecko ma już naprawdę dużo zabawek i masz pewność, że kolejna lalka nie sprawi mu radości?

 

Wybierz klocki edukacyjne

Tak, zgadzamy się, że ich nazwa się kojarzy się z dobrą zabawą. Raczej ze szkołą lub przedszkolem, o którym żadne dziecko nie chce myśleć w czasie świąt. Jednak warto się zainteresować tym tematem, ponieważ klocki edukacyjne są uniwersalnym prezentem dla dzieci. Jeżeli wybierzesz odpowiedni zestaw, to na pewno dasz dziecku wiele radości i zajęcie na długie godziny. Czemu klocki edukacyjne to dobre rozwiązanie i czym różnią się od tych tradycyjnych? Przede wszystkim pozwalają one w przyjemny sposób połączyć zabawę z nauką. Wspierają rozwój psychofizyczny dziecka i dzięki temu łatwiej jest mu odnaleźć się w świecie, na przykład zawrzeć nowe przyjaźnie w przedszkolu lub w szkole. Od wielu pokoleń klocki służyły jako pomoc w nawiązywaniu nowych relacji oraz rozwiązywaniu pierwszych konfliktów. Budowanie z klocków pozwala nauczyć się dziecku wytrwałości i cierpliwości. Jeżeli chce zbudować wymarzony samochodzik lub zamek, to musi poświęcić na to odpowiednią ilość czasu i energii. Zabawa klockami uczy też kreatywności i rozwija wyobraźnię. Musisz przyznać, że wszystkie te umiejętności i cechy są bardzo przydatne w dorosłym życiu. Klocki edukacyjne wyróżniają się tym, że w zależności od wybranego przez Ciebie zestawu pozwolą Twojemu dziecku nauczyć się liczyć, rozróżniać kolory lub myśleć logicznie.

 

Przykładowe zestawy klocków edukacyjnych

W naszej ofercie posiadamy klocki edukacyjne następujących firm: Huntar, Little Architect, Morphun, Newmero, Obludarium, Pix-it oraz Wise. Możemy Ci polecić między innymi zestaw klocków edukacyjnych klocki Wise-i  - Muzyka i Litery 132 el. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej trzech lat. Dzięki nim dziecko będzie mogło się nauczyć liter przez zabawę. W zestawie znajdują się klocki, z których można zbudować instrumenty muzyczne i wpleść w nie literki. Zestaw zawiera aż 132 elementy i jest bardzo kolorowy, więc na pewno od pierwszej chwili przyciągnie uwagę dziecka. Do zestawu jest dołączona szczegółowa instrukcja. Klocki są zapakowane w kolorowy karton, więc od razu można je wręczyć odpowiedniej osobie. Jeżeli natomiast szukasz zestawu klocków edukacyjnych, które pozwolą Twojemu dziecku z łatwością nauczyć się cyferek i liczenia, to polecamy Morphun - Matematyczne zabawy 175 el. - Klocki edukacyjne. Znajdują się w nich cyferki oraz działania matematyczne. Ten konkretny zestaw klocków dostał nawet nagrodę Practical Pre-School Awards w 2008 roku. Klocki edukacyjne to najlepszy wybór na Gwiazdkę.

 

 Klocki Wise Muzyka i Litery 132 el
Klocki Wise Muzyka i Litery 132 el

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel