Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Top 5 najlepszych klocków, jakie możesz sprawić swojemu dziecku!

2021-06-10
Top 5 najlepszych klocków, jakie możesz sprawić swojemu dziecku!

Klocki są potężnym narzędziem do nauki i pomagają dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową, świadomość przestrzenną i rozumowanie. Nie bez powodu więc zdecydowaliśmy się przygotować krótkie, acz treściwe zestawienie najciekawszych modeli klocków edukacyjnych, konstrukcyjnych i magnetycznych przeznaczonych dla dzieci w każdym wieku.

Spis treści

Większość z prezentowanych poniżej klocków to inspirujące modele wykonane z drewna. Wprost zachęcają do wielogodzinnej zabawy, niosąc ze sobą szereg zalet. To właśnie klocki edukacyjne mogą z powodzeniem funkcjonować jako potężne narzędzia do nauki. Potwierdzają to cyklicznie przeprowadzane badania, które mówią, że klocki do zabawy mogą pomóc dzieciom w rozwoju. Dlaczego tak się dzieje? Łatwo zauważyć, jak układanie klocków może stymulować rozwój motoryczny malucha.

Zalety klocków edukacyjnych dla dzieci

Tego typu klocki można przede wszystkim wykorzystać jako ciekawe dla dziecka narzędzie do nauki. Do pozostałych zalet możemy zaliczyć także rozwój takich obszarów jak:

- motoryka i koordynacja,
- świadomość przestrzenna i rozumowanie logiczne,
- kreatywność
- zdolność rozwiązywania problemów i myślenia,
- kompetencje i umiejętności społeczne.

Klocki konstrukcyjne nie bez powodu są podstawowym wyposażeniem także w każdym żłobku czy przedszkolu. Zabaw związana z klockami edukacyjnymi zapewnia małym dzieciom miejsce do kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów, doskonalenia zdolności motorycznych i wspierania rozwoju społecznego wśród rówieśników. Zarówno klocki konstrukcyjne, jak i klocki magnetyczne zapewniają zrozumienie, w jaki sposób elementy do siebie pasują, a także zachęcają do zrozumienia różnych kierunków, kształtów i pojęcia przestrzeni. Poprzez myślenie o tym, czy dany element będzie do siebie pasował, dzieci będą na każdym etapie zabawy nie tylko zaciekawione, ale i zafascynowane, chcąc wejść głębiej do tajemniczego świata kolorowych klocków dających nieograniczone możliwości!

Jakie klocki dla dzieci wybrać? Poznaj zestawienie 5 najciekawszych zestawów!

Klocki dla dzieci dostępne w naszym sklepie internetowym to szeroka gama produktów, które od lat cieszą się niezwykłym zainteresowaniem wśród dzieci, jak i rodziców poszukujących inspiracji do kolejnych zabaw organizowanych najmłodszym. Te często barwne, wykonane z drewna klocki można układać w stosy, sortować i układać wedle uznania! Świetnie nadają się do zaangażowania dziecka w zabawę, którą sam może stworzyć. Klocki mogą być wykorzystywane przez dzieci w każdym wieku - w celu znalezienia zestawu, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania zachęcamy do sprawdzenia sugerowanego wieku dziecka, który zawsze eksponujemy przy sprzedawanych modelach.

Aby pomóc Tobie odnaleźć się w setkach produktów postanowiliśmy stworzyć zestawienie pięciu zabawek, które zapewniają wielogodzinną rozrywkę połączoną z aspektami edukacyjnymi. Sprawdź koniecznie poniższą listę!

  1. Klocki konstrukcyjne Meli Basic 50 el. to 50 elementów o ciekawej kolorystyce, gwarantując wręcz niekończącą się zabawę! Klocki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. Za pomocą klocków dziecko będzie mogło konstruować co tylko zechce. Dzięki prezentowanym klockom konstrukcyjnym Twoja pociecha będzie mogła składać zwierzątka, budowle czy nawet samoloty! Klocki Meli Basic mają proste kształty, a różnorodność kolorystyczna sprawia, że dziecko będzie zaciekawione, co jeszcze może stworzyć. Ograniczeniem jest tylko pomysł dziecka i wyobraźnia.
  2. Klocki konstrukcyjne Meli Minis 200 el. to klocki umożliwiające wznoszenie najciekawszych budowli przestrzennych, jak i układania płaskich kształtów. Klocki z serii Minis rozwijają wiele obszarów, na których Tobie jako rodzicowi na pewno szczególnie zależy - inteligencję, motorykę i orientację przestrzenną. W oferowanym zestawie znajduje się instrukcja zawierająca grafiki, które mogą stanowić wspaniałą inspirację na początek przygody z klockami.
  3. Klocki drewniane magnetyczne Kooglo Basic Color 50 el. to świetny pomysł na pierwsze klocki dla dwulatka. Te drewniane klocki magnetyczne układają się niezwykle łatwo, a duże elementy zagwarantują prostą, satysfakcjonującą, a przy tym bezpieczną zabawę dla malucha.
  4. Magical Magnet 98 el. - klocki magnetyczne to zestaw, przy którym dziecko będzie bawić się świetnie, jednocześnie ucząc nowych rzeczy! Klocki magnetyczne przeznaczone są dla dzieci powyżej 4 roku życia. W skład zestawu wchodzą klocki o ciekawych kształtach, a szeroka gama kolorystyczna może być doskonałym narzędziem do nauki dziecka kolorów i kształtów.
  5. Magical Magnet 168 el. - Klocki magnetyczne to starannie dopracowane elementy, dzięki którym dziecko będzie miało możliwość stworzenia ciekawych postaci, budowli czy zwierzątek. Klocki są lekkie i można schować je praktycznie wszędzie, zawsze mając je pod ręką, nawet w czasie podróży i wyjazdów!

Niezależnie od tego czy poszukujesz zabawki dla dziecka na prezent czy szukasz klocków, które przyczynią się do rozwoju Twojej pociechy przy jednoczesnej świetnej zabawie, możesz skorzystać z wyżej zaprezentowanego zestawienia. Jeśli nadal nie masz pewności, które zabawki będą odpowiednie dla Twojego dziecka, zachęcamy Cię do przejrzenia pozostałych klocków dostępnych w asortymencie, spośród których na pewno znajdziesz ten jeden wymarzony zestaw, który pokocha Twoje dziecko!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixel