Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Szukasz bezpiecznych zabawek dla dzieci? Wybierz drewniane klocki magnetyczne!

2017-09-15
Szukasz bezpiecznych zabawek dla dzieci? Wybierz drewniane klocki magnetyczne!

Spis treści

Dlaczego warto wybierać klocki z drewna?

W czasach kiedy w sklepach dostępna jest ogromna ilość klocków, łatwo zapomnieć o tych klasycznych, wykonanych z drewna. Mogą się one wydawać przestarzałe, jednak niczym nie ustępują plastikowym wersjom, a niejednokrotnie posiadają dodatkowe plusy, wyróżniające je na tle pozostałych dostępnych modeli. Dużą zaletą docenianą przez rodziców jest ich naturalność oraz ekologiczność. Nie zawierają żadnych sztucznych barwników oraz ołowiu, które mogą działać toksycznie na cały organizm dziecka. Są również bezpieczniejsze dla najmłodszych dzieci, często wkładających klocki do buzi. Brak ostrych kanciastych brzegów redukuje ryzyko poranienia się.

Drewniane klocki przyciągają również zapachem, który przywodzi na myśl naturalny aromat lasu, działający kojąco na układ nerwowy dziecka. Dokładnie oszlifowane, są również przyjemne w dotyku oraz dają miłe odczucie ciepła. Mogą być pretekstem do rozmów z malcem o przyrodzie: leśnych zwierzętach lub roślinach. Do zakupu przekona na pewno również wysoka trwałość oraz uniwersalność zabawek. Z powodzeniem będą służyły dzieciom, bez względu na płeć oraz wiek, przez kilka pokoleń. Dają one niezwykłe pole do rozwoju kreatywności, gdyż posiadają niemalże nieograniczony zakres konstrukcji, które można z nich stworzyć. Dzięki temu, że są bardzo proste w budowie, motywują do używania wyobraźni, nie narzucając dziecku, w jaki sposób powinny być użytkowane. Idealnie nadają się tak samo na prezent dla 4 latka, jak i 2 latka.

Magnetyczne wersje klocków dają jeszcze więcej możliwości

Ci, którzy poszukują bardziej zaawansowanych zabawek dla swoich dzieci, powinni postawić na drewniane klocki wyposażone w magnetyczne elementy, pozwalające trwalej połączyć klocki ze sobą, tworząc przestrzenne konstrukcje, znacznie mniej podatne na rozsypanie się. Przyciągające się elementy będą znacznie prostsze w łączeniu dla dwulatków, które mogą mieć problem ze zręcznym ułożeniem klocków w dużą budowlę i mógłby szybko zniechęcić się, składając tradycyjne ich wersje.

Rodzice, którym zatem zależy na połączeniu tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi dziecku zabawę, koniecznie powinni sprezentować mu magnetyczne klocki drewniane wykonane z wysokiej jakości materiału, zapakowanego w pełni bezpieczne dla zdrowia, ekologiczne pudełko na klocki Kooglo. Zaawansowanym budowniczym polecamy szczególnie stuelementowy zestaw, który na pewno nie zawiedzie ani najmłodszych użytkowników, ani ich rodziców.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel