Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Jak wybrać ciekawe klocki dla dziewczynek ?

2019-09-05
Jak wybrać ciekawe klocki dla dziewczynek ?

Spis treści

Klocki dla dziewczynki to zabawka, przy której dziecko przyjemnie spędzi czas. Jednak poza zabawą mogą one wspierać jej rozwój i motorykę, edukować. Tworzenie budowli z klocków pobudza wyobraźnię oraz kreatywność. Na pewno nie raz zastanawiałeś się, co wybudowało Twoje dziecko, ale warto z nim o tym rozmawiać i podsuwać nowe pomysły na zabawę. Im ciekawsza budowla lub postać, tym lepiej. Klocki dla dziewczynki mogą ją zająć na wiele godzin.

Dla małych dziewczynek polecamy drewniane klocki, a dla bardziej zaawansowanych serie tematyczne, na przykład takie, z których można zbudować zwierzątka. W dodatku zabawa klockami to dla dziewczynek doskonała okazja do nauczenia się współpracy z innymi dziećmi. Ta umiejętność z pewnością przyda im się w dorosłym życiu. Klocki dla dziewczynki powinny być kolorowe i umożliwiające zbudowanie sobie z nich na przykład gospodarstwa ze zwierzątkami, lalek lub wróżki. Zachęcamy do wybierania takich klocków dla dziewczynek, które będą zgodne z ich obecnymi zainteresowaniami, które jak wiadomo, zmieniają się wraz z wiekiem.

Jakie ciekawe klocki dla dziewczynki wybrać?

Kieruj się przede wszystkim wiekiem dziecka. Wynika to nie tylko z jego zainteresowań, ale również stąd, że klocki dla 2-latki dużo łatwiej się składają i rozkładają, niż na przykład dla 5-latki. Gdy wybierzesz klocki dla dziewczynki dopasowane do jej wieku, będziesz miał pewność, że są one również odpowiednie do jej umiejętności oraz poziomu rozwojowego. Wybór klocków dla dziewczynki zgodnych z jej kategorią wiekową jest istotny z uwagi na bezpieczeństwo dziecka. Te najmniejsze dzieci powinny mieć duże klocki, ponieważ często biorą jej do buzi i występuje realne ryzyko połknięcia ich przez nie.

Producenci zawsze podają dla dzieci, w jakim wieku są odpowiednie jakieś konkretne klocki. Jako pierwsze klocki dla dziewczynek szczególnie polecamy klocki drewniane, które często mają kształt brył geometrycznych. Pozwalają one w bardzo dużym stopniu rozwijać wyobraźnię. Można z nich tworzyć naprawdę niesamowite budowle i postaci. Wystarczy tylko trochę chęci i cierpliwości. Jeżeli dziewczynka potrafi już samodzielnie tworzyć budowle, to można zainwestować w wieloelementowe zestawy tematyczne. Zanim zdecydujesz się na zakup danych klocków dla dziewczynki, to warto sprawdzić, czy są one kompatybilne z innymi zestawami, które już masz w domu. Da to dziecku wprost nieograniczone pole do zabawy.


Klocki PlusPlus Mini Basic 100 el.

Najpopularniejsze modele klocków dla dziewczynek

Polecamy na przykład Wise-i - klocki konstrukcyjne. Ten zestaw złożony z 320 elementów zawiera małe postaci. Klocki można łączyć w ruchome budowle. Można z nich zbudować na przykład domek dla lalek lub ulubione zwierzątko. Kolejna nasza propozycja to 100-elementowy zestaw klocków dla dziewczynek PlusPlus Mini Basic. Można z nich budować dwuwymiarowe konstrukcje oraz przestrzenne obiekty. Klocki konstrukcyjne tej firmy mają bardzo prosty kształt i łatwo się łączą. Jeżeli chodzi o klocki dla dziewczynek PlusPlus, to polecamy je również ze względu na to, że są bezpieczne i trwałe.

Klocki drewniane magnetyczne Kooglo Mini Natural 30 el.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixel