Klocki dla dwulatka

Dwulatek to czysta energia, radość i ciekawość świata. Idealne zabawki dla 2 latka, które nadążają za wszędobylskimi rączkami i oczkami. Perfekcyjne zabawki dla dwulatka to także te, które potrafią utrzymać jego zainteresowanie dłużej niż kilka minut. Takie zabawki to właśnie klocki, które prezentujemy w naszym sklepie. W tej kategorii można znaleźć właśnie klocki dla dwulatka, które bawią, inspirują i cieszą. Pobudzają dziecko do rozwijania już nabytych umiejętności i równocześnie tworzą nowe możliwości. Zabawki edukacyjne dla 2 latka to także świetna okazja do nauki zabawy z innymi – mamą, tatą czy rówieśnikami. Na tym etapie maluszek już chętnie wchodzi w interakcje i dlatego to najlepsza okazja ku temu, by nauczyć go podstaw współpracy i zachęcić do dzielenia się zabawkami z innymi. Gwarantujemy oczywiście najwyższą jakość wykonania zabawek, jak również ich solidność, bezpieczeństwo, atrakcyjność wizualną. Zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji, bo warto dać maleństwu tyle radości w tak prosty sposób!
Klocki dla dwulatka - magnetyczne a może drewniane?
Z doborem odpowiedniej zabawki dla dwulatki do wieku rozwojowego dziecka nie jest łatwo. Dzieci tak szybko rosną a ich umiejętności i chęć poznawania świata jest z dnia na dzień coraz większa. Wielokrotnie wybór właściwych klocków może przysporzyć kłopotów. Które klocki będą lepsze? Zabawki magnetyczne, które ułatwiają budowanie i pozwalają dziecku na wielogodzinne udane zabawy? Czy może klasyczne drewniane klocki, ekologiczne i solidne w wykonaniu? Oba wybory mają swoje zalety.

Zabawki edukacyjne dla dwulatka

Dwuletnie dziecko poznaje świat według własnych kryteriów. Wielokrotnie wykorzystuje wszystkie zmysły naraz. Dotyk oczywiście odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, ale koordynacja oko-ręka również powinna być rozwijana. Nie należy również zapominać, że stworzenie swojej własnej budowli buduje wysoką samoocenę-tak ważną w rozwoju. Dlatego wybór klocków nie jest łatwy. Zaleca się sprawdzenie obu rodzajów klocków, tak, by dziecko mogło samo wybrać, którymi z nich będzie się bawić. Co więcej, jeśli będziemy posiadać dwa rodzaje, możemy je zamiennie udostępniać maluchowi do zabawy, stymulując różne aspekty jego rozwoju. Ważne by wybór padał zawsze na sprawdzone i bezpieczne marki.

Klocki dla 2-latka to zabawka, która potrafi zdziałać cuda. Klocki konstrukcyjne potrafią zająć na dłuższą chwilę dzieci, które w ten sposób uczą się cierpliwości i skupiają swoją uwagę na coraz dłuższy czas. Klocki wymagają sporej uwagi, dlatego też w czasie zabawy maluchy trenują swoją cierpliwość. Warto zainwestować w zakup klocków, jeśli rodzic widzi, że dziecko szybko denerwuje się podczas zabawy innymi zabawkami. Klocki wspaniale wyciszają, rozwijają wyobraźnię oraz pozwalają na kreowanie budowli według własnych pomysłów. Przy wyborze klocków dla dzieci 2-letnich również należy się skupić na bezpieczeństwie i wybierać klocki o większych elementach. Klocki nie mogą być zbyt małe, gdyż zachodzi ryzyko połknięcia lub zadławienia się. Decydując się, na zakup klocków do budowania należy zwracać uwagę na oznaczenia, dla jakiej grupy wiekowej dedykowane są klocki. Nie należy dokonywać wyboru ?na wyrost? i nie kupować dla starszych dzieci. Spowoduje to tylko frustracje i niepotrzebne rozżalenie, że coś się nie udaje. Warto zaufać oznaczeniom umieszczanym na produktach przez producentów.

Kiedy już zdecydujemy, się na zakup klocków dla naszej 2-letniej pociechy dobrze będzie, jeśli uwzględnimy jakie zainteresowania przejawia nasze dziecko. Stworzymy wówczas świetną przestrzeń na tworzenie farmy dla zwierzątek, zamku dla księżniczek czy też toru wyścigowego dla małych autek albo chociażby dworca kolejowego, jeśli mamy w domu miłośnika pociągów. Dwulatek z pewnością zaczyna ćwiczyć tzw. Małą motorykę, sprawność rączek i paluszków.