Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Dobry pomysł na udaną zabawę - bezpieczne klocki magnetyczne

2019-11-04
Dobry pomysł na udaną zabawę - bezpieczne klocki magnetyczne

Spis treści

W sklepach internetowych obecnie można spotkać bardzo różne rodzaje klocków dla dzieci. Najbardziej znane i dostępne od lat są oczywiście te wykonane z drewna lub z plastiku. Jednak trzeba wiedzieć, że oferta producentów zabawek się na tym nie kończy. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych klocków są klocki magnetyczne. Zapewniają wspaniałą zabawę i bezpieczeństwo.

Jakie klocki magnetyczne są dostępne w sklepach internetowych?

Z klocków magnetycznych jest o wiele prościej budować niż na przykład z tradycyjnych klocków drewnianych. Łatwiej i bardziej stabilnie się łączą. Są idealne do budowania wież i innych chwiejnych konstrukcji. Klocki magnetyczne bardzo dobrze rozwijają wyobraźnię dziecka. Nie jest ono ograniczone przez żadne schematy, czy instrukcje. Buduje to, co chce w taki sposób, jak chce i czerpie z tego radość. Im większy zestaw klocków magnetycznych mu kupisz, tym bardziej będzie się mogło wykazać. Klocki magnetyczne rozwijają nie tylko wyobraźnię dziecka i kreatywność, ale również tak zwaną wyobraźnię przestrzenną, która w codziennym, nie tylko dorosłym życiu bardzo się przydaje. Klocki magnetyczne mogą być wykonane z bardzo różnych tworzyw.

 Klocki magnetyczne Magnetic Cubes 36 el.

Najpopularniejsze są plastikowe, na przykład Magnetic Cubes (36 elementów) oraz drewniane. Przykładem tych drugich mogą być drewniane klocki magnetyczne Kooglo Basic Color (50 elementów). Klocki magnetyczne łączą się ze sobą, jak sama nazwa wskazuje, za pomocą magnesu. Można z nich budować różne figury. W niektórych zestawach znajdują się elementy dodatkowe, na przykład okna lub postaci zwierząt. Można z nich tworzyć zarówno budowle dwuwymiarowe, jak i trójwymiarowe, w zależności od zestawu.

 Magical Magnet 168 el. - Klocki magnetyczne

Klocki magnetyczne posiadają tę cudowną cechę, że spodobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Tego rodzaju klocki są bardzo bezpieczne, więc bez obaw możesz pozwolić dziecku samodzielnie się nimi bawić, w szczególności, jeżeli jest już trochę większe. Warto wspomnieć o tym, że klocki magnetyczne zazwyczaj składają się z trochę większych elementów, więc nie musisz się martwić, że Twój maluch je połknie przypadkowo w czasie zabawy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze klocków magnetycznych?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka bezdyskusyjna. Ofert jest bardzo wiele, ale które klocki magnetyczne będą najlepsze dla Twojego dziecka? Przede wszystkim, klocki tak jak każda inna zabawka powinny być dopasowane do wieku pociechy. Na przykład dla 2-latka odpowiednie będą klocki drewniane magnetyczne Kooglo Mini Natural (30 elementów), które nadają się do budowania z nich prostych wież lub zwierzątek.

 Klocki drewniane magnetyczne - IGEO CUBE 9 el.

Natomiast 6-latek o wiele bardziej zainteresuje się kolorowymi drewnianymi klockami magnetycznymi - Pojazdy (54 elementy), z których będzie mógł zbudować swoje ulubione samochody i pociągi. Kolejną kwestią przy wyborze klocków jest to ich jakość. Właśnie dlatego warto jest kupować, klocki magnetyczne firm, które mają pozytywne opinie wśród użytkowników, takich jak na przykład: Kooglo, Loowi, czy MagFun. Takie klocki przetrwają wiele miesięcy, a nawet lat intensywnej zabawy nimi.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

pixel