Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Dlaczego klocki to ponadczasowa zabawa?

2021-06-20
Dlaczego klocki to ponadczasowa zabawa?

Zabawa klockami od najmłodszych lat dziecka bezpośrednio łączy się z poprawą umiejętności geometrycznych, przestrzennych i arytmetycznych, a także społecznych i poznawczych. Może to być spowodowane tym, że klocki pozwalają maluchom zacząć od tworzenia bardzo prostych konstrukcji i przejść do tych o wiele bardziej złożonych i wymagających. To czyni z klocków zabawę wręcz ponadczasową, wszak klocki dla dzieci funkcjonują od dobrych kilkudziesięciu lat i nic nie zapowiada, by zainteresowanie nimi zmalało!

Spis treści

Czas spędzony z klockami może wzmocnić koncepcje takie jak symetria, wzory i nazw kształtów, których dziecko uczy się w domu i szkole. Podczas wspólnej zabawy dorośli mogą prowadzić dziecko w nauczaniu kolorów lub kształtów, zadając pytania dotyczące konstrukcji. Ponieważ kształty klocków nie reprezentują konkretnego obiektu, dzieci mają pełną swobodę tworzenia ulubionych postaci, budynków czy zwierząt. Klocki edukacyjne służą więc jako punkt wyjścia do budowania wspaniałych historii, na jakie tylko dziecko ma ochotę! Dzieci mogą również tworzyć sceny, aby odtworzyć swoje ulubione historie z książeczek czy bajek. To ponadczasowa zabawa, która nie nudzi się nigdy, zwłaszcza biorąc pod uwagę asortyment oferowany przez nasz sklep internetowy. Wszystko zależy od wybranego przez Ciebie zestawu.

Dlaczego klocki dla dzieci nigdy nie wyjdą z mody?

Włączenie klocków edukacyjnych i innych zabawek wspierających opowiadanie historii może pomóc rodzicom w kształtowaniu u dziecka wrażliwości oraz rozwoju procesu zapamiętywania. Ponadto rodzice na każdym etapie zabawy mogą w niej aktywnie uczestniczyć! Kiedy dziecko oddaje się zabawie w pełni, zastanawiając się nad nową konstrukcją do ułożenia, rodzice mogą zadawać pytania dotyczące tego, co planują zbudować, a także dowiedzieć się o kolorach i kształtach, jakie dziecko zamierza użyć. Rodzice mogą także udzielać wskazówek, jak coś zbudować, kiedy dziecko szuka nowych inspiracji. Sprzyja to wymianie pomysłów, która odbywa się podczas zabawy najmłodszych. Klocki konstrukcyjne mogą więc stanowić świetne rozwiązanie do wspólnego spędzania czasu razem z dzieckiem.

Świetnym przykładem klocków, które nigdy się nie znudzą ze względu na mnogość możliwych konstrukcji do stworzenia (a w zasadzie ich nieograniczoną ilość) są klocki konstrukcyjne Meli Basic Pink 50 el. Te 50 różnokolorowych elementów o ciekawych kształtach mogą z powodzeniem zastępować inne, współczesne zabawy. Dziecko będzie mogło tworzyć z nich, co tylko zechce! Dzięki klockom edukacyjnym z tej serii pociecha będzie mogła bez ograniczeń tworzyć różnorodne rzeczy takie jak budowle czy auta., a to tylko namiastka wszystkich możliwości konstrukcyjnych!

Klocki magnetyczne to nowoczesna rozrywka dla kreatywnych maluchów

Niewątpliwie ponadczasowe klocki magnetyczne to propozycja, której nie mogło tutaj zabraknąć. Te drewniane elementy dostępne są w jasnych, żywych kolorach, co skłania dziecko do układania liter, cyfr, zwierząt czy nawet budynków. W zasadzie klocki nie mają żadnych ograniczeń. Wybierając klocki drewniane magnetyczne Kooglo Mini Color 30 el. dziecko będzie mogło ułożyć wszystko, co tylko może sobie wyobrazić! Podobnie Magical Magnet 168 el. - klocki magnetyczne to klocki, dzięki którym dziecko będzie mogło tworzyć pojazdy. 168 różnorodnych elementów to gwarancja zabawy bez końca. Dla ułatwienia zabawy najmłodszym, w zestawie znajduje się także instrukcja, która zawiera inspiracje do tworzenia jeszcze ciekawszych kształtów. Każdy kolorowy klocek wykonany jest z najwyższej jakości komponentów, które przetrwają lata i zapewnią dzieciom bezpieczeństwo. Potrzebujesz jeszcze więcej sposobów budowania, uczenia się i tworzenia dla Twojego dziecka? Sprawdź pozostałe zestawy klocków magnetycznych, które posiadamy w ofercie.

Nauka przez zabawę dzięki klockom edukacyjnym

Wybierając klocki drewniane dla swoich dzieci, nie tylko oferujesz im świat pełen możliwości i bardzo pomysłową i satysfakcjonującą zabawę. Z całą pewnością klocki magnetyczne i konstrukcyjne będą tym czego szukasz dla swojej pociechy, jeśli poszukujesz najwyższej jakości. Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa jest najwyższym priorytetem dla rodziców. Klocki magnetyczne nie zawierają BPA, a ich konstrukcja jest całkowicie bezpieczna, aby chronić dzieci podczas wielogodzinnej zabawy. Klocki magnetyczne spełniają wszystkie najistotniejsze normy bezpieczeństwa.

Szukasz klocków, które wytrzymają zabawę przez wiele lat, wykonanych z bezpiecznego materiału o elementach różnej wielkości, co umożliwia dopasowanie zestawu do wieku pociechy? W sklepie klocki.edu.pl znajdziesz starannie dopracowane propozycje produktów cieszących się dużym uznaniem wśród naszych klientów. Wybierając klocki dla dzieci takie jak klocki konstrukcyjne czy klocki magnetyczne masz gwarancję, iż dziecko nie będzie mogło się nacieszyć układaniem, przewracaniem, obracaniem i układaniem różnorodnych elementów. Prezentowane przykłady klocków edukacyjnych będą świetne zarówno dla niemowląt jak i małych dzieci.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

pixel