Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki – prezent na Dzień Dziecka

2017-05-19
Klocki – prezent na Dzień Dziecka

Spis treści

Dlaczego klocki to dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka?

Niemal wszystkie dzieciaki lubią klocki! Jest to bardzo uniwersalna zabawka. Spośród zestawów klocków konstrukcyjnych można wybrać takie, które są dostosowane do dzieci w różnym wieku, o różnym temperamencie i zainteresowaniach. To także świetny pomysł na upominek zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Tego typu niespodzianka może być dopasowana do budżetu, jaki ma być przeznaczony na prezent z tej okazji. Jeżeli ma to być skromna niespodzianka, idealny będzie mniejszy zestaw czy książeczka z dodatkowymi instrukcjami konstrukcyjnymi. W przypadku zagospodarowania na ten cel większej sumy, można dobrać zestawy tematyczne lub większe pakiety klocków, umożliwiające swobodne układanie. Taka zabawka to nie tylko praktyczny, ale również rozwijający prezent. Przede wszystkim specyfika klocków wpływa na rozwój umiejętności motorycznych i manualnych, pobudzanie wyobraźni (w tym także przestrzennej), udoskonalanie zdolności wyrażania własnych myśli, a także rozwijanie kreatywności. Klocki edukacyjne pozwalają na szlifowanie konkretnych zdolności – matematycznych czy językowych. To także szansa na pogłębianie pasji motoryzacyjnej, przyrodniczej czy artystycznej. Wspólna zabawa, zarówno z rówieśnikami, jak i dorosłymi to znakomity sposób na polepszanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Więcej informacji na temat pozytywnego wpływu klocków na rozwój dziecka można znaleźć tutaj i tutaj.
Przykłady pomysłów na prezent
Klocki dla najmłodszych  Zabawę klockami konstrukcyjnymi warto rozpocząć jak najwcześniej. Ciekawą propozycją jest zestaw Ludus Spinny, który polega na nakładaniu na drążek różnorodnych elementów, co pozwala budować ciekawe konstrukcje. Kolorowe, haptyczne klocki o interesujących kształtach intrygują dzieci i rozwijają ich zdolności manualne.
Prezent dla rodzeństwa  Z okazji Dnia Dziecka można podarować najmłodszym wspólny prezent. Zestawy takie jak Morphun Krokodle i koła zębate umożliwiają wspólną zabawę rodzeństwu różnej płci. Zespołowe tworzenie konstrukcji to znakomity sposób na zacieśnienie relacji oraz rozwijanie kompetencji społecznych, a także nauka dzielenie się z innymi.
Prezent dla dziecka i dorosłego. Tak naprawdę Dzień Dziecka to również święto każdego dorosłego. Z tej okazji można sprezentować najmłodszym zestaw klocków konstrukcyjnych, który będzie umożliwiał wspólną zabawę z rodzicami, dziadkami lub opiekunami. Dla ojca i syna dobrym pomysłem będzie Morphun Pojazdy. Z mamą lub babcią można spędzić miło czas podczas konstruowania za pomocą zestawów Little Architect. Klocki Ludus Michi Mich rozbudzają pasję do majsterkowania – może to być świetna sposobność na wspólną zabawę z dziadkiem.
Prezent dla dziewczynki  Klocki dla dziewczynek z pewnością sprawdzą się jako prezent z okazji Dnia Dziecka. Delikatne, pastelowe kolory wybranych zestawów przypadną do gustu małym konstruktorkom. Niektóre zestawy umożliwiają zbudowanie domku dla lalek lub akcesoriów do niego.
Łatwy wybór i szybka wysyłka klocków. Wybranie odpowiedniego prezentu dla dziecka często bywa bardzo trudnym zadaniem. Na szczęście strona sklep Klocki.edu.pl przychodzi z pomocą. Bogata oferta, intuicyjna wyszukiwarka, przyjazna i sprawna obsługa klienta to atuty, które nie tylko umilą proces zakupu, ale również zagwarantują, że prezent będzie trafnym wyborem. Uniwersalność klocków konstrukcyjnych ma jeszcze tę zaletę, że chcąc sprezentować je dziecku, które nie ma sprecyzowanych zainteresowań, często je zmienia lub nie są znane kupującemu, to z łatwością można dobrać coś, co sprawdzi się w każdej sytuacji. Nasza obsługa pomoże w takiej sytuacji. Sprawny proces dokonywania zakupów i szybka wysyłka są gwarancją, że uda się zrobić znakomity prezent, także wtedy, gdy do Dnia Dziecka nie pozostało zbyt wiele czasu.

Klocki konstrukcyjne Little Architect - Build a Picture 900 el.

Klocki konstrukcyjne Little Architect - Build a Picture

Klocki konstrukcyjne Ludus Michi Mich 158 el.

Klocki konstrukcyjne Ludus Michi Mich

Klocki konstrukcyjne Morphun Pojazdy 110 el.

Klocki konstrukcyjne Morphun Pojazdy
Pokaż więcej wpisów z Maj 2017

Polecane

pixel