Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Edukacja poprzez zabawę i odwrotnie

2017-05-04
Edukacja poprzez zabawę i odwrotnie
Klocki edukacyjne Little Architect – litery i cyfry
Nauka liczenia, podobnie jak nauka czytania i pisania na początku powinny opierać się na oswajaniu dziecka z kształtem liter i cyfr. Pod tym kątem świetnym wyborem będą edukacyjne klocki Little Architect – litery i cyfry. Dostępne na rynku zestawy mogą zawierać nawet 630 elementów. Z ich pomocą wprowadzimy pociechę w kolejne etapy nauki, dostosowane do poziomu malucha. Z wykorzystaniem drobnych elementów dziecko będzie mogło w sposób dowolny tworzyć swoje pierwsze cyfry i litery. W rezultacie, kilkulatek ćwiczy nie tylko pamięć odtworzeniową, ale i motorykę dłoni, która jest niezwykle istotna przede wszystkim w nauce pisania.

Klocki edukacyjne Little Architect - Litery i Cyfry 630 el.

Klocki edukacyjne Little Architect - Litery i Cyfry
Zestawy klocków Little Architect wspomagają rozwój postępowy. Gdy dziecko opanuje już etap poznawania i rozróżniania liter i cyfr, przystąpi do bardziej złożonych zadań, takich jak układanie pierwszych działań matematycznych czy tworzenie konkretnych wyrazów. Warto zwrócić uwagę na specyficzny kształt klocków – forma cegiełek ułatwia budowanie bardziej zróżnicowanych konstrukcji, a gotowe tabliczki z łatwością można ustawić w logiczne ciągi. Młodsze maluchy na pewno będą tworzyć konstrukcje z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych plansz, a dzięki częstym zabawom i ćwiczeniom, wkrótce zaczną odtwarzać cyfry i litery z pamięci.     
Nauka czytania i pisania – klocki Morphun litery i cyfry   Jak najlepiej sprawdzić postępy pociechy w nauce? Producent klocków Morphun znalazł odpowiedź na to pytanie, czego dowodem są karty pracy dla dzieci. Dzięki nim nie tylko rodzice, ale także dzieci przekonają się o poczynionych postępach, co zmotywuje je do dalszej nauki. Oczywiście również w tym wypadku jest to nauka poprzez zabawę.

Klocki edukacyjne Morphun - Małe litery 207 el.

Klocki edukacyjne Morphun - Małe litery 207 el.

Klocki edukacyjne Morphun Duże i małe litery 304 el.

Klocki edukacyjne Morphun Duże i małe litery
Klocki Morphun są dostępne w różnych zestawach, w tym w kompletach zawierających duże i małe litery. Dzięki malutkim elementom pociecha z łatwością ułoży swoje pierwsze wyrazy, a nawet krótsze zdania. To doskonała propozycja dla maluchów posiadających już podstawowe umiejętności językowe. Zestawy od Morphun z powodzeniem sprawdzą się także przy nauce języka angielskiego. Dołączone instrukcje krok po kroku wprowadzą pociechę w świat słów czy działań matematycznych. Pod kątem liczenia warto zwrócić uwagę na matematyczne klocki Morphun – w dostępnych zestawach znajdują się nie tylko klocki będące odpowiednikiem cyfr, ale i elementy oznaczające konkretne działania matematyczne czy graficznie obrazujące uzyskane wartości. Nic dziwnego, że dzieci uwielbiają tę formę edukacyjnej zabawy, dzięki której nauka czytania i pisania jest czystą przyjemnością.   Edukacyjne klocki wspomagają rozwój postępowy, a dzięki atrakcyjnej formie skutecznie zachęcają dziecko do dalszej nauki. Warto skusić się na klocki do zadań specjalnych, które nie tylko bawią, ale także wspierają rozwój motoryczny, uczą cyfr i alfabetu oraz pobudzają do kreatywności. Firmowe klocki od Morphun lub Little Architect doskonale sprawdzą się w tej roli.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2017

Polecane

pixel