Pomysły na prezent

Gdy wybierasz klocki, to muszą być one dopasowane do wieku dziecka. Jednak powinieneś wiedzieć również o tym, że im prostszy jest zestaw klocków, to lepiej będzie on rozwijał dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Tworzenie budowli z klocków pozwala maluchowi wyrazić to, co czuje. Dlatego dobrze jest wybierać takie zestawy klocków, które dają możliwości wykonania innych budowli, niż tylko te, które znajdują się w instrukcji dołączonej przez producenta. Na samym początku, gdy dziecko dostanie pierwsze w swoim życiu klocki (np. zabawki magnetyczne), to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zamiast coś z nich zbudować, to będzie tylko burzyło. Nie ma się czym przejmować, ponieważ jest to naturalny etap w rozwoju malucha. Na pewno po jakimś czasie podejmie próby stworzenia pierwszej w swoim życiu konstrukcji z klocków. Najpewniej na początku dziecko będzie próbowało połączyć ze sobą dwa albo trzy klocki, ale z czasem nauczy się tworzyć bardzo zaawansowane budowle.

Jakie są zalety budowania z klocków?

Chociaż pewnie masz różne pomysły na prezent dla Twojego malucha, to warto jest, kupić mu klocki. Wiemy, że na rynku jest po prostu mnóstwo zabawek, ale ta propozycja (a wśród niej także klocki dla dziewczynek) jest najbardziej uniwersalna. Są odpowiednie dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Występują w bardzo rozmaitych cenach. Najprostsze zestawy możesz kupić już za 50 zł. Klocki wspierają nie tylko rozwój kreatywności, ale również sprawność manualną, koordynację wzrokową oraz wyobraźnię przestrzenną.

W co można się bawić, mając do dyspozycji klocki?

Dzięki klockom możesz nauczyć dziecko rozpoznawania kolorów. W zestawach zazwyczaj znajdują się bajecznie kolorowe elementy. Możesz prosić dziecko, żeby podawało Ci klocek w określonym kolorze. Dobrze jest zacząć od dwóch lub trzech barw, a później stopniowo zwiększać ich liczbę. Klocki edukacyjne są dobrym rozwiązaniem dla trochę starszych dzieci. Dzięki nim maluchy mogą nauczyć się rozpoznawania literek i cyferek. Klocki będą dobrym prezentem dla każdego dziecka. Jeżeli ma ono zestaw z jakiejś firmy, to często znakomitym pomysłem jest dokupienie kolejnego, żeby harmonijnie się one ze sobą łączyły.