Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Dobry pomysł na prezent na zajączka - klocki edukacyjne

2020-04-01
Dobry pomysł na prezent na zajączka - klocki edukacyjne

Spis treści

Maluchy najczęściej uczą się przez zabawę. Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby jego pociecha właściwie się rozwijała. Pomocne mogą być w tym odpowiednio dobrane zabawki. Zamiast standardowych klocków, które są dostępne w sklepie warto wybrać specjalnie wyprodukowane zabawki edukacyjne. Bardzo dobrze rozwijają one wyobraźnię dziecka. Dzięki nim może się ono również szybko uczyć nowych rzeczy.

Klocki edukacyjne wspierają rozwój dzieci

Dziecko poznaje otaczający je świat, bawiąc się zabawkami. Mogą mu do tego służyć zarówno tradycyjne klocki, jak i takie, które zostały tak zaprojektowane, żeby wspierać rozwój Twojej pociechy. Zabawki tego rodzaju są o tyle lepsze od tradycyjnych, że pomagają dziecku nabywać nowe umiejętności. To od rodzica w bardzo dużej mierze zależy to, w jakim kierunku rozwinie się maluch. Klocki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pomagać dziecku w pokonywaniu konkretnych trudności. Jeżeli rodzic dostrzega na przykład, że jego dziecko ma problemy z rozróżnianiem kolorów albo nie ma odpowiednio rozwiniętej wyobraźni przestrzennej, nie jest kreatywne, to może kupić mu klocki, które wzmocnią w nim te umiejętności poprzez dobrą zabawę. Musisz jednak pamiętać o tym, żeby nie wpaść w pewną pułapkę. Najpierw wybierać klocki pod względem tego, czy sprawią maluchowi radość, a dopiero później pod kątem edukacyjnym. Zakup nawet najbardziej zaawansowanej i opracowanej przez najlepszych specjalistów zabawki naprawdę nic nie da, jeżeli dziecko nie będzie chciało się nią bawić. Pamiętaj również o tym, żeby nigdy nie zmuszać dziecka do tego, aby sięgnęło po jakąś konkretną zabawkę. To je tylko zniechęci i uzyskasz efekt przeciwny do zamierzonego.

Jak wspierać rozwój dziecka dzięki zabawkom?

Maluchy od pokoleń z chęcią sięgały po klocki. Możesz kupić maluchowi klasyczny zestaw klocków albo postawić na o wiele bardziej innowacyjne i zaawansowane rozwiązanie, jakim są klocki edukacyjne. W zależności od producenta mogą mieć one różne kształty. Od tradycyjnych do takich przypominających puzzle. Wspólną cechą klocków edukacyjnych jest to, że łatwo się ze sobą łączą oraz rozłączają. Są kolorowe i przyciągają wzrok. W zależności od zestawu klocków dziecko może dzięki nim poznać literki, cyferki oraz nauczyć się podstawowych słów w języku angielskim. Dodatkowo budowanie z klocków pozwala wzmocnić w dziecku poczucie własnej wartości i dumy z siebie. Zaletą tego typu klocków jest również to, że rozwijają w dzieciach zdolności współpracy z grupie, jeżeli bawią się nimi z rówieśnikami. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów klocków edukacyjnych. Na pewno któryś z zestawów przypadnie do gustu Twojemu maluchowi.  

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

pixel