Klocki dla dziewczynek

Na szczęście klocki już dawno przestały być kojarzone z zabawką dla chłopców. To znaczy tylko i wyłącznie dla nich. Aktualnie na rynku jest tak gigantyczny wybór klocków, że spełnią one oczekiwania zarówno chłopców, jak i dziewczynek. W końcu niektóre dziewczynki również lubią tworzyć od podstaw interesujące budowle.

Jakie interesujące klocki dla dziewczynek mamy w naszej ofercie?

Wymienimy tutaj kilka propozycji i mamy szczerą nadzieję, że któraś z nich ucieszy Twoją dziewczynkę. Jeżeli lubi ona pastelowe kolory, to z pewnością przypadnie jej do gustu któryś z zestawów firmy Meli. Klocki mają kształt łudząco podobny do puzzli. Dominuje w nich róż i inne pastelowe kolory. Są wprost idealne do tego, żeby budować z nich zamki dla księżniczek, koniki, kotki, drzewka i inne zabawki dla dziewczynek. Klocki pochodzące od tego producenta charakteryzują się tym, że bardzo łatwo się ze sobą łączą i rozłączają. Klocki zapewnią każdej dziewczynce rewelacyjną zabawę na wiele godzin. Najmniejszy dostępny u nas zestaw posiada 50 elementów, a największy ponad 200.

Dziewczynki też kochają dinozaury

Chociaż w pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że te prehistoryczne gady posiadają wielbicieli tylko wśród chłopców, to jest błędne myślenie. Dziewczynki też lubią budować z klocków dinozaury. Żeby miała taką możliwość, to kup znajomej dziewczynce lub córeczce zestaw Morphun Dinozaury 110 elementów. Dzięki temu, że te klocki są niezwykle kolorowe, to zachęcają do zabawy i nawet dziewczynki nie będą się bały, zbudowanych z nich gadów. Z klocków dla dziewczynek firmy Morphun mogą zbudować bardzo różnorodne gatunki dinozaurów. Dzięki temu zestawowi mogą również poszerzyć wiedzę w tym zakresie. Zabawki dla dziewczynki idealne na prezent.

Pastelowe literki i cyferki dla dziewczynek

Jeżeli szukasz klocków dla dziewczynek, które zainteresują trochę starsze dziecko, to polecamy Ci zestaw pochodzący od firmy PIX-IT. Na każdym klocku znajduje się litera, cyfra albo emotikonka. Mamy również inne ciekawe klocki dla dziewczynek w naszym sklepie internetowym. Zabawka dla dziewczynek nie zawsze musi być w kolorze różowym, choć znaczna większość małych księżniczek za nim szaleje, to znajda Państwo również inne zestawienia kolorystyczne. Klocki dla dziewczynki muszą być przede wszystkim w ulubionych kolorach małej księżniczki, które zrobią pierwsze wrażenie i zachęcą do zabawy. Klocki konstrukcyjne dla dziewczynek charakteryzują się pastelową kolorystyką z przewagą różu. Takich zestawów znajdą Państwo na naszej stronie wiele, mamy nadzieję, że któryś z nich przypadnie Ci do gustu.

Klocki, które uczą i bawią

Uniwersalne w kolorystyce lub ze względu na charakterystyczny róż, dedykowane specjalnie dla dziewczynek, klocki konstrukcyjne umożliwiają tworzenie spektakularnych budowli, postaci czy pojazdów. Seria z morskimi stworzeniami, robotami, kosmosem czy księżniczkami pozwoli zainteresować każdą małą wielbicielkę klocków. W zestawach znajdują się setki różnokolorowych elementów. Różne kształty i sposoby łączenia wyzwolą zamiłowanie do konstruowania i wykazania się nowymi umiejętnościami. Z klocków można także tworzyć wymyślone postaci zwierząt czy ludzi. W naszej ofercie znajdziesz klocki kulki, krzyżyki, kwadraty, gwiazdki czy silikonowe przyssawki. Każdy z zestawów możesz dopasować do możliwości manualnych małych dziecięcych rączek. Wybierając je jako prezenty dla dziewczynek, dostosujesz je także tematycznie do zainteresowań i upodobań dziecka. Niektóre z zestawów mają uniwersalny charakter, więc podarowane dziewczynkom, mogą być także przedmiotem zabaw wśród rodzeństwa czy grupie dzieci.

Bezpieczne klocki stworzone dla świetnej zabawy

Oferowane w naszym sklepie klocki są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dla najmłodszych, którzy poznają przedmioty organoleptycznie, proponujemy także ekologiczne klocki z tworzywa wykonanego na bazie trzciny cukrowej. Dodatkową atrakcją w niektórych zestawach klocków są wbudowane specjalne przyciągające się magnesy. Takie magnetyczne klocki pozwolą budować połączenia na płaszczyźnie, jak i trójwymiarowe konstrukcje przestrzenne. Łatwo łączące się elementy tworzą trwałe modele, które nie przewracają się przy lekkim ruchu. Dzięki temu efekty pracy i zabawy są widoczne tak długo, jak tylko dzieci sobie życzą. Takie trwałe konstrukcje można również wykonać z wielu innych klocków, których precyzyjne połączenia nie zachęcają najmłodszych do kreatywnej zabawy. Bezpieczne tworzywa nie zawiera szkodliwych ftalanów czy substancji BPA. Dzięki różnorodnej kolorystyce doskonale sprawdzą się jako prezenty dla dziewczynek. Można z nich ułożyć zarówno postacie w ubraniach o różnych odcieniach, jak i zagrodę wiejską z kolorowym domkiem i zieloną trawą albo miasteczka, w których zamieszkają lalki czy zabawki zwierzęta.

Zabawki dla dziewczynek często kojarzą się z lalkami, kuchniami, domkami dla lalek, zestawami do stylizacji, itp. Są one często tematycznie związane z rodzinną rolą, modą, urodą, gotowaniem, itp. Zabawki te często odzwierciedlają stereotypy dotyczące dziewczynek, takie jak zainteresowanie domem, modą, gotowaniem, itp.
Jednak tak jak w przypadku chłopców, każde dziecko jest indywidualne i może mieć różne zainteresowania, nie zawsze zgodne z utarty stereotypami. Dlatego ważne jest, aby nie sugerować się jedynie płcią dziecka przy wyborze zabawek. Dzieci powinny mieć możliwość eksplorowania różnych zabawek i znajdowania tych, które najbardziej im odpowiadają.

Jeśli chodzi o wybór zabawek dla dziewczynek na prezent, to należy kierować się przede wszystkim zainteresowaniami dziecka. Zestawy klocków w kolorach pastelowych czy tęczowych wydają się dobrym pomysłem.