Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klocki – najlepszy prezent pod choinkę

2017-11-02
Klocki – najlepszy prezent pod choinkę

Spis treści

klockiTe już od jakiegoś czasu towarzyszą dzieciom, co świadczyć może o ich wysokiej jakości. Codzienna zabawa takimi układankami może przynieść dużo radości, dlatego wydaje się to być wymarzony prezent na Gwiazdkę.

Co daje dzieciom zabawa klockami?

Dzieci podczas zabawy klockami rozwijają wiele nowych umiejętności, a także pogłębiają te już zdobyte. Tworząc nietypowe oraz oryginalne konstrukcje maluchy rozwijają swoją wyobraźnię, kształtują sprawność manualną, a także koordynację wzrokową. Poprzez układanie klocków dzieci uczą się też logicznego myślenia, w końcu łączenie ze sobą różnych elementów wymaga skupienia oraz przemyślenia. Klocki będące prezentem dla dzieci mogą przynieść dużo dobrego.

Wybór idealnych klocków

Upominki bożonarodzeniowe zawsze są bardzo wyczekiwane, dlatego zanim zdecydujemy się na coś konkretnego, warto dobrze wszystko obmyślić. Także w kwestii klocków edukacyjnych. Te mogą być zróżnicowane, co widać w naszej ofercie, dlatego korzystnie jest dopasować je do wieku i zdolności dzieci. Jak wiadomo, im prostsze w swojej formie są klocki, tym bardziej poruszają wyobraźnię malucha podczas zabawy. Nie zawsze najbardziej wyszukane modele są najlepsze, dlatego też w ostatnim czasie ogromną popularnością znów cieszą się klocki drewniane, które również znajdują się w naszej ofercie. Klocki są więc idealnym prezentem dla dzieci, który towarzyszyć im może w różnym wieku.

Dla najmłodszych dzieci najlepsze będą klocki konstrukcyjne, które są dość łatwe w tworzeniu konstrukcji, w czym często pomagają obrazki. Dzięki nim dzieci mogą nauczyć się bawić układankami. Na kolejnym etapie można zdecydować się na zakup klocków z literkami czy liczbami. Są to zestawy np. matematyczne, które pomogą maluchowi w nauce.

Zabawa klockami niesie same zalety

Dzieci mogą poświęcać na zabawę klockami nawet kilka godzin dzienne. Daje ona mnóstwo radości oraz frajdy, a jednocześnie pomaga w prawidłowym rozwoju każdego malucha. Dlatego klocki wydają się być trafionym i dobrym upominkiem bożonarodzeniowym. Dzięki nim najmłodsi uczą się kolorów, różnego rodzaju kształtów. Gdy dzieci pierwszy raz mają do czynienia z klockami mogą nimi rzucać i wykorzystywać inaczej niż powinny, co jest normalne. Wtedy warto pokazać swoim pociechom, jak zabawa klockami może być ciekawa i miła.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

pixel