Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Zabawki rozwijające wyobraźnię przestrzenną i nie tylko! Sprawdź klocki Midi

2021-03-25
Zabawki rozwijające wyobraźnię przestrzenną i nie tylko! Sprawdź klocki Midi

Wyobraźnia przestrzenna jest kluczowe na wczesnym etapie rozwoju dziecka, ale i nie tylko. Co więc jako rodzic możesz zrobić, aby poprawić rozumowanie przestrzenne swojej pociechy i mieć pewność, że dziecko rozwija się odpowiednio efektywnie? Liczne badania sugerują, iż dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności poprzez połączenie eksploracji fizycznej i ćwiczeń praktycznych, co prowadzi do stwierdzenia, że kluczowe na każdym etapie rozwoju są odpowiednio dobrane zabawki. Na jakie modele zwrócić szczególną uwagę jeśli chcemy wspomóc prawidłowy rozwój naszego dziecka?

Spis treści

Zabawki rozwijające wyobraźnię przestrzenną u dzieci - dlaczego są tak istotne?

Istnieją dowody sugerujące, że wykorzystywanie przez dzieci na co dzień zabawek przestrzennych (np. puzzle czy klocki konstrukcyjne) koreluje z rozwojem wyobraźni przestrzennej. Przed wyborem zabawki, która spełniać będzie często wygórowane oczekiwania Twojego dziecka zadaj sobie kilka prostych pytań, które ułatwią Ci dokonanie wyboru odpowiedniego produktu. Czy Twoje dziecko potrafi obrócić przedmiot pod kątem 45 stopni? Czy dziecko swobodnie odczytuje mapy i wie czym jest naniesiona na nie skala? To owszem obszary, które przeznaczone są dla nieco starszych chłopców i dziewczynek, jednak warto już od najmłodszych lat zadbać o aspekt postrzegania przestrzeni. Te zdolności związane z wyobraźnią przestrzenną pomagają dzieciom w pojmowaniu tematu kształtów, kątów i odległości.

Trening umiejętności przestrzennych u dzieci

Badania wskazują, iż także dzieci mogą poprawić swoje umiejętności przestrzenne poprzez odpowiedni trening, czasami, rzecz jasna, z różnymi rezultatami, jednak liczy się właśnie wytrwałość w opanowywaniu nowej dziedziny. Jak możemy pomóc dzieciom rozwinąć doskonałe umiejętności przestrzenne? Przedstawiamy kilka produktów z serii MIDI, które zostały stworzone nie tylko po to, aby dziecko świetnie się bawiło ciekawymi klockami i puzzlami, ale także aby wynosiło z zabawy jak najwięcej.

Incastro Midi Pink 60 el. - klocki konstrukcyjne to produkt dostępny w asortymencie naszego sklepu internetowego cieszący się coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców świadomych potrzeb rozwoju dziecka. Klocki plastikowe dla dziecka są z jednej strony bezpieczne (aspekt szczególnie istotny dla rodziców), jak i niezwykle interesujące, umożliwiając wielogodzinną zabawę. Incastro Midi Pink to zestaw stworzony z myślą o dziewczynkach w wieku powyżej 4 roku życia. Prezentowany zestaw składa się z 60 elementów w przyjemnych, pastelowych kolorach, które zachęcają do zabawy. Mnogość elementów sprawia, iż dziecko może tworzyć przeróżne konstrukcje w 3D, co wspiera w dużym stopniu rozwój wyobraźni przestrzennej.

Incastro Colors Midi 60 el. - klocki konstrukcyjne to doskonałe klocki edukacyjne dla 4 latka. dziecko może wcielić się w rolę profesjonalnego konstruktora, wznosząc budynki, jak i obiekty takie jak samoloty, mosty, wieże czy...krzesła! Możliwości tworzenia wspaniałych, kolorowych instalacji są niemal nieograniczone, co spodoba się nawet najbardziej wymagającym pociechom.

Ostatnią propozycją zabawki, która ma szczególny wpływ na prawidłowy rozwój postrzegania przestrzeni przez dziecko są klocki Midi Waffle 90 el. Zestaw przeznaczony jest już dla nieco młodszych dzieci (2+) i podobnie jak powyższe zabawki zapewniają wielogodzinną zabawę przy tworzeniu rozmaitych konstrukcji.

Eksperymenty potwierdzają, że dzieci lepiej radzą sobie z zadaniami z rozumowania przestrzennego, gdy pozwalamy im badać i posługiwać się dedykowanymi zabawkami. Sięgnij po sprawdzone, bezpieczne i szalenie ciekawe klocki edukacyjne dla Twojej pociechy! Nasza oferta została tak skonstruowana, aby sprostać dzisiejszym oczekiwaniom dzieci z różnych przedziałów wiekowych, więc z całą pewnością znajdziesz wymarzoną zabawkę dla swojego dziecka.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane

pixel