Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Zabawki konstrukcyjne idealnym pomysłem na świąteczny prezent

2017-11-14
Zabawki konstrukcyjne idealnym pomysłem na świąteczny prezent

Spis treści

W naszym sklepie internetowym znaleźć można kategorie odpowiednie do wieku malucha, a tam właściwe zestawy klocków. Zabawki te trudno przecenić, wzmacniają one zdolności dzieci, a także kreują nowe. Warto już od najmłodszych lat zatroszczyć się o prawidłowy rozwój dziecka i zakupić ciekawe klocki. Te stać się mogą upominkiem gwiazdkowym.

Klocki dla dwulatka

W wieku dwóch lat młody człowiek jest już w stanie zabawić się klockami. Muszą być one odpowiednio duże oraz bezpieczne, ponieważ dwa latka to także czas ząbkowania, a więc dzieci mogą często brać do buzi różne przedmioty. Prezenty dla każdego dziecka powinny być wykonywane z materiałów naturalnych, to także zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Polecane są głównie klocki konstrukcyjne oraz magnetyczne. Dzięki nim zabawa zawsze daje dużo radości, a także pozwala na poznanie nowych kształtów.

Klocki dla trzylatka

Trzyletnie dziecko jest już dużo bardziej zainteresowane światem, często zadaje pytania, zastanawia się, wciąż poznaje i uczy się nowości. Jest to więc czas dość trudny dla rodziców. Warto więc zainwestować w takie klocki, które przyciągną uwagę malucha na nieco dłużej. Upominki gwiazdkowe dla trzyletniego dziecka to np. zestaw PLUSPLUS mini, czyli małe klocuszki swoim kształtem przypominające puzzle, jest można dzięki nim tworzyć bardzo rozbudowane konstrukcje.

Klocki dla czterolatka i pięciolatka

Bardzo ważne jest to, by dzieci uczyły się współpracy z innymi, co może zapewnić im komfortowe i sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie w życiu dorosłym. Tu należy poświęcić najmłodszym nieco uwagi i zabawić się z nimi. Prezenty dla każdego dziecka, w tym dla maluchów w wieku czterech i pięciu lat mogą rozwijać wiele zdolności. Dzieci nie tylko poznają nowe kształty i tworzą ciekawe budowle, przy jednoczesnym rozwoju umiejętności manualnych. One także uczą się rozmawiać, dochodzić do kompromisów, dyskutować, planować. Są to zdolności znacznie ułatwiające życie dorosłych, warto więc uczyć dobrych nawyków już od pierwszych lat.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel