Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Rozwój orientacji przestrzennej i inteligencji dzięki klockom Meli Minis

2021-04-15
Rozwój orientacji przestrzennej i inteligencji dzięki klockom Meli Minis

Klocki konstrukcyjne to fascynująca rozrywka zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. To nie tylko zabawa, ale także efektywne spędzanie wolnego czasu, co może pozytywnie zmieniać procesy myślowe i wpływać na rozwój naszych pociech. Najmłodsi chętnie spędzają każdą chwilę układaniem klocków, w międzyczasie trenując zdolności motoryczne i poznawcze. Sprawdź, od jakiego wieku klocki konstrukcyjne mają sens, a także które modele zabawek są najciekawsze najciekawsze dla dzieci w różnym wieku.

Spis treści

Klocki konstrukcyjne i klocki edukacyjne to niesamowita przygoda, którą Twoja pociecha może rozpocząć już od 3 roku życia. Lub wcześniej, w zależności od indywidualnego rozwoju w zakresie percepcji wzrokowej i umiejętności motorycznych. Jeśli Twoje dziecko może świadomie sięgać po rzeczy i bez problemu podnosi przedmioty, obraca nimi i łączy je ze sobą to jest to znak, że pora wybrać klocki konstrukcyjne, które przeniosą zabawę na inny poziom! Klocki konstrukcyjne Meli to kilkanaście sprawdzonych modeli prezentowanych w naszym sklepie internetowym, dzięki którym Twoje dziecko będzie aktywnie spędzać każdą wolną chwilę. Sprawdź, które modele cieszą się ogromnym zainteresowaniem!

Klocki konstrukcyjne Meli Minis - co je odróżnia od standardowych klocków?

Jeśli Twoje dziecko jest w odpowiednim wieku, aby zapoznać się z ekscytującym światem klocków konstrukcyjnych, nie pozostaje nic innego jak wybrać gotowy zestaw klocków edukacyjnych. Dla dzieci od trzeciego roku życia coraz ciekawsze stają się klocki składające się z większych elementów. W tym wieku dzieci tracą zainteresowanie poznaniem świata ustami i rozwijają swoje zdolności manualne i wzrokowe.

Klocki konstrukcyjne Meli Basic 50 el. to kilkadziesiąt różnokolorowych elementów, idealnie dostosowanych dla najmłodszych dzieci. Klocki konstrukcyjne zostały wykonane z wysokiej jakości, przyjemnego w dotyku, bezpiecznego tworzywa. Klocki dla dzieci z tej serii umożliwiają układanie pojazdów, zwierzątek i budowli.

Klocki konstrukcyjne Meli Minis 400 el. to zestaw bardzo podobny do powyższego, jednak o wiele bardziej rozbudowany. Gwarantuje zabawę przez niezliczoną ilość godzin. Twoje dziecko będzie mogło oddać się wielogodzinnej, kreatywnej zabawie przy wykorzystaniu klocków o pięknych, przykuwających wzrok kolorach.

Jakie zalety płyną z układania klocków Meli Minis?

Podczas układania klocków konstrukcyjnych Meli Minis, dzieci ćwiczą nie tylko zdolności motoryczne, koordynację i koncentrację, ale i cierpliwość. W ciekawy i przyjazny sposób dowiadują się i uczą, jak rozwiązywać problemy, głównie dzięki możliwości wznoszenia różnorodnych konstrukcji na wiele sposobów. Ponadto dzięki klockom konstrukcyjnym dzieci mogą lepiej rozpoznawać dopasowania i kolory. Zwiększa się również ich zdolność koncentracji i pamięć, zwłaszcza pamięć krótkotrwała. Klocki konstrukcyjne Meli Minis może umożliwić także trenowane wytrzymałości i motywacji. Klocki konstrukcyjne dla dzieci mają zatem niezliczone pozytywne skutki dla zdolności manualnych, rozwoju poznawczego i percepcji wzrokowej.

Starannie dobrane klocki edukacyjne dla dzieci zapewniają zwiększenie sprawności manualnej, ale co najważniejsze uczynią dziecko szczęśliwym! Zwłaszcza, jeśli sięgniesz po bardzo rozbudowane zestawy, które w żaden sposób nie będą ograniczać zabawy Twojej pociechy. Zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem w naszym sklepie internetowym, dzięki czemu z łatwością dobierzesz klocki, o jakich marzy Twoje dziecko.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

pixel