Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Porządek w pokoju a klocki - czy to możliwe?

2018-04-06
Porządek w pokoju a klocki - czy to możliwe?

Spis treści

 

Sposoby przechowywania klocków dla dzieci

Keter Kis Bi-Box opakowanieZazwyczaj oferowane w sklepach zestawy klocków wyposażone są w mniej lub bardziej praktyczne pojemniki. W najlepszej sytuacji są nabywcy dużych zestawów klocków dla najmłodszych dzieci - zwykle pakowane są one w pojemne wiaderko. Wraz z wiekiem dziecka, najczęściej rośnie też jednak jego kolekcja. Trzymanie każdego zestawu osobno może mieć sens w przypadku produktów tematycznych, gdzie wymieszanie elementów statku pirackiego z kosmiczną rakietą utrudni ponowne złożenie, jednak miejsce w dziecięcym pokoju jest zwykle ograniczone. Z pomocą przychodzą wtedy specjalnie do tego przeznaczone pudełka. Dostępne w różnych rozmiarach mogą być dopasowane do rozmiaru kolekcji, przez co z powodzeniem pomieszczą w sobie wszystkie klocki dla dzieci.

Wybór odpowiedniego pojemnika

Jedno duże pudełko, czy może kilka małych? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Zwykle dobrym pomysłem jest posegregowanie klocków według rodzaju i wzajemnej kompatybilności. Umieszczenie w jednym pojemniku wyłącznie klocków pasujących do siebie, ułatwi tworzenie konstrukcji, a jednocześnie nauczy dziecko organizacji przestrzeni. W przypadku większej ilości klocków dla dzieci dobrym rozwiązaniem jest zakup pojemnika na kółkach. Ułatwi to nie tylko zabawę, ale również samodzielne sprzątanie po jej zakończeniu - nie trzeba chyba tłumaczyć, jaki będzie miało to wpływ na porządek w pokoju. Jeżeli zależy nam na segregacji zestawów klocków, rozwiązaniem będzie jeden pojemnik mieszczący w sobie oryginalne pudełka, w jakich sprzedawany jest produkt. Dzięki takiemu rozwiązaniu klocki z różnych zestawów nie mieszają się ze sobą, jednocześnie cała kolekcja złożona jest w jednym miejscu.

Podsumowanie

Kluczowe dla utrzymania porządku w dziecięcym pokoju jest zachęcenie dziecka do jego samodzielnego utrzymywania. Warto pamiętać, że nauczenie dziecka schludności jest kluczowe dla jego rozwoju - z tego powodu warto zapewnić mu odpowiednie narzędzia. W przypadku dużej ilości klocków dużym ułatwieniem jest pojemnik na kółkach, który można łatwo przemieszczać po pokoju. Starsze dzieci bawiące się zestawami tematycznymi mogą je segregować do oryginalnych kartonów, po czym zbiorczo umieścić je w jednym pudełku na klocki zachowując porządek na półce.


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

pixel