Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Nauka matematyki z klockami, czyli przyjemne z pożytecznym!

2021-05-10
Nauka matematyki z klockami, czyli przyjemne z pożytecznym!

Zabawa klockami przede wszystkim zachęca dzieci do dopasowywania, liczenia i układania różnorodnych konstrukcji. Ponadto klocki dla dzieci prezentowane w ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są w wielu różnych wariantach, co umożliwi dziecku swobodne układanie i nieograniczoną zabawę. Co ważne, zabawa klockami jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących i ciekawych sposobów interakcji z dzieckiem podczas uczenia ważnych umiejętności, które poprawiają rozwój językowy, społeczny, emocjonalny, poznawczy czy motoryczny.

Spis treści

Zabawa klockami może więc z powodzeniem pomóc i zachęcić dziecko do nauki matematyki i innych nauk ścisłych poprzez poznawanie kształtów czy liczenie. W tym artykule przedstawimy konkretne produkty, które z powodzeniem możesz wykorzystać do interakcji z dzieckiem, aby zwiększyć jego umiejętności rozwojowe i uczyć nowych rzeczy poprzez zabawę.

Klocki do nauki matematyki - dlaczego warto?

Kiedy dziecko układa ze sobą dwa mniejsze klocki, powstaje jeden większy! Od tego przeważnie zaczyna się fascynacja klockami edukacyjnymi, przy jednoczesnym poznawaniu nowych rzeczy! Klocki matematyczne to doskonały sposób na zrozumienie przez dziecko znaczenia rozmiarów. W różnych zestawach, które dostępne są w naszym sklepie są bowiem klocki o różnych wielkościach, kolorach i kształtach. Dopasowywanie, liczenie, sortowanie - to tylko niektóre z pojęć nauczanych w przedszkolu i w późniejszych etapach edukacji dziecka. Dalej jednak możesz uczyć swoje dziecko podczas zabawy, decydując się na klocki matematyczne, bądź inne klocki edukacyjne, które wprost zostały do tego stworzone!

To tylko potwierdza, iż klocki dla dzieci są bardzo korzystne nie tylko dla rozwoju fizycznego i emocjonalnego i społecznego, ale także umożliwiają bardzo proste przebrnięcie przez naukę kształtów czy liczenia. Klocki dla dzieci wspierają również logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.

Jakie klocki matematyczne wybrać?

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie umiejętności i zagłębienia wiedzy matematycznej poprzez zabawę klockami. Podstawową kwestią jest znalezienie odpowiedniego zestawu, które dziecko wręcz pokocha i bardzo chętnie będzie wracał do zabawy. Jeśli zastanawiasz się, jaki zestaw będzie idealny dla Twojej pociechy, sprawdź nasze propozycje!

Morphun - działania matematyczne 213 el. - klocki edukacyjne to zestaw składający się z ponad 200 elementów, przeznaczony dla dzieci w wieku 5+. Klocki te umożliwiają naukę podstawowych działań matematycznych, wszystko podane w ciekawej oprawie, skupiając uwagę dziecka i zachęcając do liczenia.

Morphun - Matematyczne zabawy 175 el. - klocki edukacyjne to świetny zestaw startowy dla dzieci powyżej 5 roku życia. W zestawie znajduje się 8 kart pracy, które pozwolą dziecku przeprowadzać różnorodne obliczenia. Zestaw wprowadzi Twoje dziecko w podstawy wykonywania prostych działań w interesujący sposób.

Poszukujesz czegoś mniejszego, aby sprawdzić czy Twoje dziecko zaciekawi się taką formą nauki? Newmero - klocki matematyczne. Mały zestaw 27 el. dedykowany jest dzieciom już powyżej 3 roku życia. Klocki Newmero wspierają zarówno rozwój motoryczny dziecka, jak i w prosty i przyjazny sposób zachęca do rozwiązywania zadań Zestaw składają się z 27 elementów, a kolorowe elementy i ciekawe zadania będą świetnym początkiem nauki pierwszych liczb i cyfr.

Zabawa klockami jak najbardziej może zwiększyć zdolność rozumienia rozmiarów, kształtów i wzorów. Wybór odpowiedniego zestawu to gwarancja zwiększenia umiejętności liczenia, dodawania i odejmowania. Dziecko przy pomocy prezentowanych powyżej zestawów z radością wkroczy w świat coraz trudniejszych działań, których wykonywanie będzie niezwykle satysfakcjonujące i pasjonujące jednocześnie!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

pixel