Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Nauka literek i cyferek poprzez zabawę!

2020-12-05
Nauka literek i cyferek poprzez zabawę!

Wielu pedagogów wczesnego dzieciństwa uważa, że każdy rodzic powinien być wyposażony w pełny zestaw klocków, różnych rekwizytów powiązanych z aktualnymi zainteresowaniami i doświadczeniami dzieci i przede wszystkim dużo miejsca i czasu na budowanie i przebudowywanie wymyślonych, często bardzo kreatywnych, konstrukcji. Czego dzieci uczą się poprzez zabawę? Jak przemyślane aktywności od najmłodszych lat wspierają rozwój dziecka i pozwalają między innymi szybciej nauczyć się pierwszych literek i cyferek? Odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy więc do zapoznania się z najnowszym wpisem!

Spis treści

Klocki edukacyjne czyli połączenie zabawy z przyjemnością

Klocki edukacyjne mają szereg zalet, których świadomy powinien być każdy rodzic dbający o prawidłowy rozwój dziecka w każdym wieku. Klocki pomagają dzieciom nawiązywać nowe przyjaźnie, zwiększać koncentrację, współpracować z innymi i rozwijać poczucie własnej wartości. Dzieci dzięki starannie dobranym klockom mogą realizować własne plany lub dzielić się wizją wśród rówieśników, by wspólnie pracować nad stworzeniem czegoś, o czym zawsze marzyły! Jednak oprócz aspektu związanego z rozrywką i wspaniałą zabawą, to na czym na pewno zależy każdemu rodzicowi to przede wszystkim możliwość intensywniejszego rozwoju dziecka. Klocki dla dzieci wspomagają między innymi naukę liczenia. Gwarantują szerokie możliwości rozwijania umiejętności grupowania czy też liczenia.

Skoro mowa o łamigłówkach matematycznych, nie sposób pominąć klocków Morhpun - działania matematyczne. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 5. roku życia i umożliwia utrwalenie już poznanych zasad związanych z prawidłowym liczeniem oraz poznanie nowych sposobów na działania matematyczne.

Klocki wspomagające umiejętność liczenia u dzieci

W naszym sklepie internetowym klocki.edu.pl znajdziesz szeroki asortyment zabawek i akcesoriów, które mogą wesprzeć dziecko w przyswojeniu pierwszych literek oraz cyfr. Morphun - Matematyczne zabawy to doskonała propozycja dla dzieci w wieku od 5. lat. Te klocki edukacyjne będą doskonałe na start dla dzieci, które zamierzają rozpocząć swoją przygodę z liczeniem i ogólnie, matematyką. Klocki gwarantują naukę podstaw czyli porównywania wielkości , dodawania oraz odejmowania. Wszystko podane w pięknej, kolorowej formie, która sprawi, że dziecko będzie chciało do zabawy wracać często, organizując ją na swój sposób.

Klocki edukacyjne dla dzieci uczących się literek

Pierwszy kontakt z literami to dla dziecka niesamowite przeżycie. Jako rodzic możesz jednak przyspieszyć proces nauki literek przez dziecko sięgając po sprawdzone zestawy oraz propozycje gier i zabaw, które wesprą dziecko w tym jakże znaczącym wyzwaniu. Zestaw klocków Wise Muzyka i Litery to świetny pomysł dla dziecka w wieku 3+. 132 kolorowe, starannie dopracowane elementy umożliwią dziecku poznanie nowych liter, bądź utrwalenie tych, które już zna. Klocki edukacyjne zostały zaprojektowane dla dzieci, które rozpoczynają naukę alfabetu. 


Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, naukę literek i cyferek jednocześnie, przy akompaniamencie świetnej zabawy i radości Twojej pociechy? Wybierz klocki edukacyjne Little Architect - Litery i Cyfry, który umożliwi rozwój dziecka jeśli chodzi o poznawanie nowych liter alfabetu i cyfr. Bardziej wprawione dzieci zaczną opanowywać mniej skomplikowane działania matematyczna przy jednoczesnym dbaniu o prawidłowe poznawanie oraz utrwalanie literek. Trudno o bardziej kompletny i uniwersalny zestaw dla dziecka w wieku 4+.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel