Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Klasyczne drewniane klocki pomysłem na prezent bożonarodzeniowy

2017-11-02
Klasyczne drewniane klocki pomysłem na prezent bożonarodzeniowy

Spis treści

klocki edukacyjneTo także miłe chwile dla najmłodszych, którzy obdarowani nowymi prezentami, spędzają czas na zabawie. Świąteczne prezenty powinny być nie najdroższe i największe, ale symboliczne i dające wiele radości dzieciom. Takie z całą pewnością są drewniane klocki znajdujące się w naszej ofercie.

Rozwój dzieci w każdym wieku

Prezenty dla dzieci, które obecnie są kupowane bardzo często wpływają na rozwój maluchów. Jest to bardzo korzystne, ponieważ podczas zabawy dzieci zdobywają nowe umiejętności. Wpływ na to mają także różnego rodzaju klocki. Drewniane modele dają dużo frajdy oraz nauki młodszym, jak i starszym dzieciakom. Na początku pomagają one w odkrywaniu nowego świata różnorodnych kształtów, także kolorów. Dzięki nim najmłodsi uczą się konstruowania zmyślnych konstrukcji, oryginalnych budowli.

Dla nieco starszych dzieci układanki wykonywane z drewna mogą służyć już jako pogłębianie posiadanych umiejętności. W szkołach często wykorzystywane są w celach edukacyjnych. Poprzez zabawę takimi klockami dzieci przyswajają literki, cyfry czy jakieś przedmioty. Jest to też świetny sposób na łatwą oraz przyjemną naukę czytania, tworzenia pierwszych wyrazów lub liczenia.

Świąteczne prezenty dające mnóstwo zabawy

Jednak klocki drewniane to nie tylko nauka, to przede wszystkim zabawa. Dzieci uwielbiają tworzyć interesujące budowle z klocków. Jest to idealny sposób na zabawę dla większej ilości dzieci, co również uczy najmłodszych współpracy. Poza tym konstruowanie wieży, mostów i innych elementów pomaga dzieciom w rozwoju logicznego myślenia. Muszą oni tak kombinować, czy połączone klocki tworzyły spójną całość. By nadać czemuś właściwy kształt muszą się nieraz nieźle nagłówkować, to jednak jest częścią przyjemnej zabawy.

Do wielu modeli klocków dołączone są różnego rodzaju instrukcje. Te na początku mogą okazać się pomocne, jednak warto zachęcać dzieci do samodzielnego tworzenia. To z całą pewnością pobudzi to ich wyobraźnię. Kupując prezenty dla dzieci na święta warto wybierać modele trwałe i jakościowe. Najlepsze okazać się mogą klocki magnetyczne, które dostępne są w naszej szerokiej ofercie. Tu znajdą Państwo kolorowe, jak i klasyczne drewniane układanki. Tworzyć można z nich różnego rodzaju budowle, począwszy od domów, skończywszy na samolotach lub zwierzętach. Tego rodzaju świąteczny prezent na pewno przypadnie maluchowi do gustu.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

pixel