Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Szukaj

Jaki wpływ posiada zabawa klockami na rozwój dziecka?

2018-09-11
Jaki wpływ posiada zabawa klockami na rozwój dziecka?

Spis treści

Czy klocki dla 2 latka to dobre rozwiązanie?

Klocki Hi-QubeZabawki towarzyszą dzieciom od początku ich życia. Obecność zabawek jest w stanie wzbudzić zainteresowanie naszej pociechy, zaangażować ją w odgrywanie określonych ról i dostarczyć jej wiele frajdy. W efekcie nie tylko dziecko jest zadowolone, ale i rodzice, którzy mogą w tym czasie zyskać chwilę wytchnienia. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że zabawki w życiu dziecka nie posiadają wyłącznie funkcji rozrywkowej.

Dzięki zabawie dziecko nieustannie się rozwija, zarówno pod względem intelektualnym, jak i społecznym. Dobór odpowiedniej zabawki jest więc szczególnie istotny we wczesnym etapie rozwoju naszej pociechy. Szukając zabawki, która będzie właściwa dla malca, warto zwrócić uwagę na klocki dla 2 latka. Łączenie różnorodnych elementów i wznoszenie konstrukcji to zarówno świetna zabawa, jak i doświadczenie, dzięki któremu dziecko może posiąść kilka przydatnych umiejętności.

Czego może nauczyć się dziecko poprzez zabawę klockami?

Poprzez klocki, gry i zabawy dwuletnie dziecko jest w stanie rozwijać się na wielu płaszczyznach – pierwszą kwestią na jaką warto zwrócić uwagę jak rozwój umiejętności manualnych. Łączenie poszczególnych elementów i budowa konstrukcji wymaga od dziecka odrobiny precyzji – o ile na początku malec będzie próbował bardziej burzyć, niż budować, o tyle z czasem sukcesywnie będzie się starał stawiać nawet wielopoziomowe konstrukcje. Za pomocą takich praktyk, nasza pociecha będzie w stanie kształtować się również pod kątem intelektualnym, rozwijając wyobraźnię przestrzenną, koncentrację i kreatywność. Z biegiem czasu, dziecko zacznie dostrzegać także podobieństwa i różnice pomiędzy poszczególnymi elementami klocków, jak i będzie próbowało przewidywać efekty swoich działań. Budowanie konstrukcji z klocków to również doskonała okazja do wspólnej zabawy – bawiąc się z członkami rodziny lub innymi dziećmi, malec będzie w stanie rozwijać także umiejętności socjalne.

Jaki zestaw będzie odpowiedni dla 2 latka?

Wybierając odpowiednie klocki kreatywne, zwróćmy uwagę na informację, dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczony konkretny model zabawki. Zestawy klocków dedykowane najmłodszym dzieciom posiadają najczęściej duże elementy, których łącznie nie wymaga zbyt wielkiej precyzji – dzięki temu możliwe jest szybkie i łatwe wznoszenie różnych konstrukcji, jak na przykład drewniane klocki Ludus. Duży rozmiar klocków eliminuje również ryzyko, że dziecko przypadkowo połknie któryś z elementów. Jeżeli chcemy rozwinąć kreatywność naszego dziecka, warto wybrać takie klocki dla 2 latka, które pozwolą naszej pociesze na swobodne wyrażanie ekspresji – im prostsze zestawy, tym więcej kryją możliwości.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel